Як часто ти різався під час ранкового гоління? А чи знайоме тобі подразнення після того, як провів по шкірі бритвою? Причиною цього всього може бути неналежний догляд саме за станком. І ми розповімо, що ти просто зобов'язаний робити.

Читайте також Як заснути усього за 120 секунд: корисний лайфхак для тих, кого турбує безсоння

5 правил користування бритвою

1. Промий бритву гарячою водою

Слід перед і після кожним голінням промивати бритву гарячою водою. А краще – окропом. Це дозволить убити бактерії, які можуть накопичуватися на лезі. Особливо актуально це в тих випадках, коли санвузол спільний.

А ще таке ополіскування дасть можливість позбутися бруду, який міг заховатися від твоїх очей. Після промивання рекомендуємо добряче струснути станок. Це дозволить йому швидше висохнути.


Важливо промивати бритву до та після гоління / Фото Supply

2. Суши станок вертикально

Ти не повіриш, але ванна кімната – останнє місце, де варто зберігати бритву. Воно й не дивно, адже там завжди волого. Тож тобі слід знайти прохолодне сухе місце, де б твоя бритва могла сохнути та зберігатися у бойовій готовності до наступного використання.

Сушити станок рекомендуємо у вертикальному положенні. Також слід забезпечити потік повітря. Тож ніякого закривання вологої бритви у шафці або, не дай Боже, футлярі.

3. Захищай лезо після висихання

Якщо ти регулярно кудись їздиш, то слід потурбуватися про захист станка. Тобі точно знадобиться футляр, в якому ти зможеш транспортувати бритву. По-перше, ти не поранишся, перебираючи речі. По-друге, станок не контактуватиме ні з чим зайвим, що не дозволить його затуплювати. Крім того, тримати бритву у футлярі значно гігієнічніше, ніж просто кинути її десь на полицю.


Зберігай сухий станок у косметичці, помістивши його у футляр / Фото Alexander Kirov

4. Міняй лезо кожні 5 – 8 голінь

Це звучатиме вкрай дивно для тебе, але фахівці рекомендують регулярно змінювати лезо. От зубну щітку ти міняєш кожні 3 місяці? То і леза для станка варто міняти або кожні 5 – 8 голінь, або 2 – 3 тижні.

Це знову ж таки питання гігієни. Якщо ти використовуватимеш одне і те ж лезо надто довго, то підвищиш шанси травматизму. Крім того, подразнення можуть виникати значно частіше.

5. Ні в якому разі не ділися бритвою

Бритва – те, що ми категорично не рекомендуємо позичати другу / брату / куму / свату. Ні в якому разі. Пам'ятай, що це предмет особистої гігієни. Тож Джої ніколи не ділиться їжею, а ти – бритвою.

Винятком може бути хіба саме руків'я. Наприклад, у вас з братом на двох один станок, але в кожного є своє лезо. Але все ж краще мати свою бритву, щоб потім не воювати за неї.

Маємо надію, що тобі не слід пояснювати, чому використання чужої бритви може стати причиною проблем зі здоров'ям.

Підходь до питання гоління значно відповідальніше. Цей процес може і приноситиме задоволення, коли ти використовуватимеш гостре та чисте лезо. В такому випадку і подразнень не буде, і шкіра буде ідеально поголеною. Спробуй дотримуватися цих 5 правил і буде тобі щастя!

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Якщо у тебе після кожного гоління залишається подразнення або інші неприємні сліди, звернися до дерматолога. Він допоможе розібратися з проблемою та уникнути її повторення.