Якщо не хочеш зіпсувати стосунки з людьми, яких надзвичайно сильно цінуєш, то уникай цих помилок. Пам'ятай про те, що довіра нагадує розбиту чашку. Її ніби й можна склеїти, але вона все одно вже не буде такою, як раніше.

Читай також Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

5 помилок, через які можна втратити довіру

1. Ти брешеш і виправдовуєшся

Час від часу брехати можна. Слід розуміти, що це частина людської природи. Хтось щось не договорює, щоб не образити, зіпсувати настрій тощо. Але є велика різниця між брехнею задля збереження добробуту тих, кого ти любиш, а також брехнею задля власної вигоди.

Що стосується виправдань, то їх варто уникати. Якщо ти починаєш шукати пояснення своїм вчинкам або словам, то довіра до тебе починає похитуватися.

Брехати можна лише задля чужого блага
Якщо вже і брехати, то лише задля блага інших / Фото Medienstürmer

2. Ти скасовуєш плани

На жаль, на рівень довіри до нас впливає звичайне планування. Звичайно ж, іноді хочеться сидіти вдома та не виходити нікуди. Але якщо ти вже домовився про зустріч, то не міняй планів. Винятком можуть бути лише форс-мажорні випадки. У решті ситуацій ти навіть думати про таке не маєш права!

Якщо ти в останній момент можеш перенести зустріч, то ніхто тобі довіряти не буде. Це демонстрація того, що поруч ненадійна людина. І покладатися на тебе просто ніхто не наважиться.

3. Ти розповідаєш чужі секрети

Ясна річ, що кожен із нас бодай колись у своєму житті обговорював інших. Це теж притаманно простим смертним. Але є чітка межа між простим перемиванням кісток і відправлянням у світ секретів інших людей.

Якщо тобі вже й довірили таємницю, то ти не маєш права її нести в люди. У випадку, якщо ти таки не втримаєшся, то маєш усі шанси зіпсувати стосунки з людиною, чий секрет став відомим для широкого загалу. Чи хотів би ти бути на місці цієї людини? От тобі і відповідь.

Це цікаво Обережно: 5 моделей поведінки, які непомітно руйнують стосунки

4. Копирсаєшся у чужому телефоні

Домовмося раз і назавжди: чужий телефон – чужий телефон. І в ньому ти не повинен копирсатися ні в якому разі. Навіть якщо це гаджет сестри, коханої, друга тощо.

Навіть якщо гаджет не на паролі. Навіть якщо власник ніби й не проти. Навіть якщо страшенно хочеться. Ніколи цього не роби. Такий жест може раз і назавжди зіпсувати навіть найбільш дружні стосунки.

До чужого смартфона ти не маєш права заглядати
Ні в якому разі не вивчай вміст чужого смартфона / Фото Jonas Leupe

5. Постійно скаржишся

Також запросто втратити довіру можна через своє постійне скигління. Точніше не саме через нього, а твою манеру звинувачувати у всьому на світі усіх, крім себе. То тобі погано каву приготували, то у метро на ногу наступили. А ти такий бідолаха, стоїш у своєму білому пальті.

Якщо ти дозволяєш собі скаржитися на інших, то що забороняє тобі з друзями обговорювати свою прикру дівчину? От у неї може виникнути думка, що ти постійно так поводишся. І це, повір, аж ніяк не прикрашає тебе.

Не забувай про те, що відвоювати втрачену довіру надзвичайно складно. Тож постарайся зробити все можливе для того, щоб вона не висіла на волосині. Ми в тебе віримо!