Для досягнення успіху потрібно багато працювати, працювати та ще раз працювати. А допоможуть тобі здолати шлях на вершину навички, про які ми розповімо далі. Вони не лише позитивно вплинуть на кар'єру, а й дозволять тобі ставати кращою версією себе вчорашнього.

Читай також Від творіння алхіміків і до напою Джеймса Бонда: як змінювалася горілка упродовж століть

1. Навчись організовувати свій час

У тебе завжди має бути план на день, тиждень та місяць. Це дозволить чітко структурувати завдання та виконувати їх. Експерти рекомендують розподіляти дні так, щоб не було надто легких і надто важких. Це дозволить працювати та не зупинятися на досягнутому.

2. Залишай вільний час для себе

Американці кажуть, що "дія слідує за наміром". А це означає, що перш ніж сподіватися на успіх, ти повинен показати, що готовий долучитися до цього. Якщо просто: працюй наполегливо.

Але тут потрібно пам'ятати про баланс між роботою й життям. Якщо його не дотримуватися, то дуже скоро ти втратиш мотивацію. Тож ні про який кар'єрний ріст і мови бути не може.


Якщо не відпочивати, то ти дуже швидко вигориш / Фото Tim Gouw​

3. Вчися спілкуватися

Надзвичайно важливо навчитися спілкуватися з абсолютно різними людьми. Не завжди тобі на шляху траплятимуться ті, з ким ви на одній хвилі. Бувають і ті, хто відверто цупитиме твої ідеї та глузуватиме з тебе. Експерти рекомендують ніколи не сприймати це особисто. Слід навчитися блокувати гнів, дистанціюватися. Це дозволить не витрачати енергію на зайве.

Варте уваги Сумніви заважають тобі рости: експерт розповів, як стати максимально впевненим у собі

4. Оточуй себе потрібними людьми

За словами експертів, у твоєму колі має бути троє людей:

  • наставник – той, хто підтримує та показує шлях;
  • спонсор – той, хто прокладає шлях і полегшує роботу;
  • медіатор – хто завжди знає, куди піти, щоб зустріти правильних людей.

Це можуть бути твої хороші знайомі або ж просто люди, які колись виринали у твоєму житті. Головне – не забувати, що ти оточуєш себе правильними людьми, щоб рости та розвиватися. А не для того, щоб використовувати їх у своїх цілях.


У твоєму оточенні мають бути люди, які дозволяють тобі рости / Фото DocuSign​

5. Відчувай емпатію

Запам'ятай, що співчуття має значення. Воно дозволяє створювати гармонійне робоче середовище. Колектив, в якому усі працюють задля досягнення спільної мети. Особливо важливо володіти емпатією, якщо ти обіймаєш керівну посаду. Це дозволить твоїм підлеглим не лише краще виконувати свою роботу. У них ще й більше натхнення для цього буде.

Прокачуй ці навички. Повір, вони тобі знадобляться не лише під час побудови кар'єри своєї мрії. Як свідчить практика, їх можна впевнено застосовувати й у повсякденному житті.