Це стресова ситуація, яка може вплинути на твою продуктивність у компанії. Щоб не потрапити у шкідливу атмосферу, Гарвардський університет рекомендує 6 методів, яких слід дотримуватися.

Варте уваги Шлях до смакових відчуттів: рецепт вишуканого коктейлю 20th Century

1. Усвідом проблему

Це перший крок, і, безумовно, найважливіший. Самоаналіз необхідний, навіть життєво важливий, коли ти намагаєшся вирішити конфлікт в офісі. Ти не можеш ладнати з усіма, але ти можеш багато чому навчитися в інших.

"Проблема" не завжди походить від іншої людини, і легше звинуватити когось іншого. Оцінка твоя частка відповідальності допоможе тобі зрозуміти ситуацію і твою роль у ній. Ти також можеш запитати себе, як ми до цього дійшли? Чи правильно я відреагував на конфлікт? Визнання своєї відповідальності допоможе тобі зрозуміти і глибоко проаналізувати те, що, можливо, відрізняло тебе від інших.

2. Став запитання

У напруженій ситуації рідко буває краще сказати опонентові правду. Окрім того, що це поставить тебе у незручне становище, це ще й поставить тебе у складну ситуацію з оточуючими. В ідеалі, ти повинен не соромитися ставити запитання, відкласти своє его в сторону і, перш за все, мати розум, щоб вислухати відповідь партнера.

3. Попроси про допомогу

Замикаючись у власній бульбашці та відмовляючись від будь-якої сторонньої допомоги, ти не покращиш свої стосунки з колегою. Навіть навпаки. Але прохання про допомогу може допомогти тобі відновити зруйновані відносини та почати все з чистого аркуша.

Якщо ти застряг в якомусь питанні, не соромся просити поради: "Як би ви впоралися з цією проблемою? На яких темах мені слід більше наполягати?"

4. Будь посередником, а не конкурентом

Постановка "проблеми" допоможе тобі покращити співпрацю. Ніхто не любить, коли йому нав'язують роботу чи проект, тому замість того, щоб йти цим шляхом, краще стати на шлях відкритості. Не соромся запитувати, чому вам важко працювати разом і що можна покращити.


На роботі варто зберігати професіоналізм / Фото freepik

5. Зрозумій точку зору іншої людини

Ти не прокидаєшся вранці з думкою про те, як зробити життя своїх колег складнішим. Якщо ти відчуваєш певну ворожість, спробуй запитати себе, чому твоя колега поводиться саме так? А також, які у неї плани? Що нею керує? Ці питання дозволять тобі дізнатися трохи більше про мотивацію іншої людини.

6. Кинь виклик собі

Розпитування людини, яка стоїть перед тобою, не допоможе вирішити розбіжності між вами. Усвідомлення цього може змінити ситуацію. Два різних стилі та відсутність хімії не означає, що ви не можете працювати разом.

Як американські баскетболісти Скотті Піппен і Майкл Джордан, які не були друзями, але це не завадило їм виграти 6 титулів НБА з командою "Чикаго Буллз" у 1990-х роках, відклавши свої розбіжності в сторону. Визначивши свої відмінності та подібності, ви можете рухатися вперед до менш токсичних стосунків.

Читай також Не ледащо, а просто вигорів на роботі: про це свідчать щонайменше 6 ознак

Нехай ці поради допоможуть тобі покращити клімат на роботі. Пам'ятай, що тобі не обов'язково дружити зі всіма своїми колегами. Але обов'язково варто підтримувати бодай не токсичний клімат у колективі.