Як з'ясувалося, надто високі цілі можуть вкрай негативно вплинути на тебе. Ти можеш вигоріти або втратити віру в себе. Тож ми тут зібралися для того, щоб не лише допомогти тобі правильно ставити цілі. Ми спробуємо напрацювати механізм, який дозволить їх ще й досягати.

Читайте також У якому віці ти почуватимешся максимально щасливим і що на це матиме особливий вплив

Ракшіта Арні Равішанкар і Келсі Альпайо – експерти з Гарвардського університету – розповіли про цілі. Вони назвали 5 факторів, які дозволять не лише правильно їх поставити, а й зробити досяжними. На цьому ми й зосередимо нашу увагу!

Як правильно ставити цілі, щоб досягати їх

Експерти назвали 5 ключових моментів, які допоможуть правильно ставити перед собою цілі. Вони також підвищать твою мотивацію, прагнення, а також прискорять процес досягнення бажаного успіху.

1. Запитай у себе "Чому"

Хороша ціль з'являється лише завдяки вагомій причині. Тобі потрібно знати, для чого ти щось робиш. Який отримаєш результат. Чого ти дійсно прагнеш досягнути.

Фахівці кажуть, що знання причини дозволяє також зберігати зосередженість та вмотивованість. Крім того, ти зможеш правильно розставляти пріоритети. А це дозволить боротися з прокрастинацією в ті моменти, коли нічого не хочеться робити.


Визнач для себе, чому ти хочеш досягнути певної цілі / Фото bruce mars

2. Розділяй і владарюй

Мета, якої ти прагнеш досягнути, може бути великою. Але тут експерти рекомендують її розбивати на маленькі підцілі. Це дозволить досягати їх одну за одною, щоб уникати розчарування. Так ти бачитимеш результат у короткостроковій перспективі, а не через невідомо скільки часу.

3. Встанови собі дедлайн

Багато людей розчаровуються, бо ставлять такі дедлайни, в які просто неможливо вкластися. Тобі потрібно тверезо оцінювати свої можливості. Ба більше, слід зробити поправку на низку чинників, які можуть вплинути на прогрес.

Експерти рекомендують додати до свого загального часу на виконання цілі ще 25%. Це дозволить впоратися навіть у тих випадках, коли щось може піти не так. Наприклад, травма під час занять спортом, яка стає на заваді схудненню.


Тобі потрібно буде поставити собі реальний дедлайн для досягнення цілі / Фото Tom Gouw

4. Жодних білих прапорів

На думку експертів, важливо зосередитися на руху вперед. Мовиться про потребу не зупинятися навіть у тих випадках, коли здається, що все падає з рук і ти більше нічого не можеш.

Багато людей не можуть досягнути своєї цілі, бо здаються завчасно. Тож однією з твоїх цілей має бути постулат: ніколи не здавайся. З іншого боку, не варто вимагати від себе надто багато. Якщо щось іде не за планом, якщо щось не ідеально. Це нормально. Головне, що ти рухаєшся, а не стоїш на місці.

5. Навчися відпускати помилки

Робити помилки – нормально. Головне – навчитися справлятися з ними, не зациклюватися та не дозволяти їх поглинати тебе. Пам'ятай, що помилка – рушій прогресу, а не гальмо. Ти повинен сприймати її як елемент навчання. Зробив помилку – виправив – пішов далі. І ніяк інакше.

Для досягнення своєї цілі потрібно працювати. Тож не зупиняйся. Став собі малі та великі, досяжні та не дуже цілі. І не забувай хвалити себе за прогрес, якого вдалося досягнути. Це надзвичайно важливо та стимулює тебе до руху вперед і вгору!