Працюючи на сонячних батареях, Оді робив свої справи на поверхні Місяця планових 7 земних діб – а потім замовк. Адже сонце зайшло в місці посадки, і сонячні батареї припинили працювати.

Дивися також Для яскравих весняних вечорів: рецепт цитрусового коктейлю Lemon Pie Cocktail

Як склалася доля посадкового апарата Odysseus на Місяці

Intuitive Machines плекала надію, що Оді прокинеться, коли сонячне світло знову осяє пристрій. 20 березня почали шукати сигнал, коли він мав би вже зарядити систему живлення посадкового модуля та увімкнути його радіо.

Але до 23 березня нічого не сталося. Оді назавжди зник – після того, як зацементував свою спадщину в історії як перший комерційний місяцехід, що здійснив посадку на Місяць.

Місяць, дослідження
Посадковий апарат Оді Intuitive Machines на Місяці 22 лютого 2024 року / Зображення Intuitive Machines

У компанії, зрештою, не надто розчаровані – там прогнозували, що електроніка "Одіссея" не витримає екстремального холоду довгої місячної ночі (цикл день – ніч на Місяці триває майже місяць, тож ніч там двотижнева).

Місяць, дослідження
Селфі, зроблене Odysseus на Місяці 27 лютого 2024 року / Зображення Intuitive Machines

  • "Одіссей", нагадаємо, стартував 15 лютого на ракеті SpaceX Falcon 9. Оді заввишки 4,3 метра, він вийшов на місячну орбіту 21 лютого і приземлився через день біля кратера Малаперт А за 300 кілометрів від південного полюса Місяця.
  • Ця посадка була драматичною. Оді прилетів трохи швидше, ніж передбачалося, через проблеми з лазерними далекомірами, і під час приземлення зламав частину з шести посадочних ніг. Але таки сів і зміг функціонувати, хоча й перекинувся на бік.
  • NASA та Intuitive Machines розглядають посадку Оді як першу з багатьох, які здійснять приватні космічні апарати найближчими роками. Наприклад, контракт Intuitive Machines з CLPS передбачає три висадки на Місяць, і компанія сподівається запустити свою другу місію пізніше у 2024.