Але мусимо відразу ж обмовитися. Декого з наших читачів можуть висновки вчених засмутити. А пов'язано це з тим, що до моменту максимального щастя потрібно буде жити й жити.

Читай також Надто мало сну й інші 9 звичок, через які ти матимеш старший вигляд

Здавалося б, для щастя потрібно не так уже й багато. Втім, науковці вважають, що ти можеш не відчувати всієї радості життя. І це буде пов'язано безпосередньо з віком. Мовляв, є певний рубіж, якого слід досягнути для того, щоб можна було стати перед дзеркалом і вголос сказати: "Я – дійсно щасливий".

Коли людина почувається щасливою

З плюсів – повертатися у минуле не потрібно буде. Як з'ясувалося, дитячі чи шкільні роки люди не вважали своїми найщасливішими. Це, до слова, дещо дивно для нас. Утім, маємо не надто гарну новину для тих, кому зараз від 20 до 30 років. Таким чоловікам доведеться ще зачекати.

Експерти провели спостереження серед людей зі 145 країн світу. І вони виявили, що здебільшого щасливими люди вважають себе після 50 років. Це такий собі старт кривої щастя, який має U-подібну форму.

І саме з цього віку він починає підійматися. Тут усе просто: після 50 ти будеш максимально збалансованим як професійно, так і особистісно.

Натомість піку людина досягає у віці від 60 до 75 років. Як з'ясували науковці, у цьому проміжку спостерігається найсильніший приріст. Але і тут немає нічого дивного. На цей вік припадає відпочинок на пенсії, затишні посиденьки з внуками та й узагалі відсутність клопотів. Головне, щоб здоров'я не підводило.


Ти можеш бути щасливим у будь-якому віці / Фото KAL VISUALS

У чому ключ до щастя

Слід розуміти, що секрет криється не лише у віці. Експертка Темма Еренфельд навела дані дослідження, в якому брали участь понад 200 тисяч людей. Воно показало, що найщасливішими стають ті люди, які понад усе плекають дружбу. Мовляв, мати сім'ю – добре. Але необхідно не забувати про друзів. Людей, які поруч з нами і в радісні миті, і в годину негоди.

Але це ще не все... Не слід зациклюватися на цифрах. Пам'ятай про те, що ми можемо упродовж дня 100 разів почуватися як максимально щасливими, так і нещасними. І це абсолютно нормально.

Якщо ти хочеш покращити свій добробут, то:

  • знаходь більше часу для себе та відпочинку;
  • проводь час з друзями та рідними;
  • розвивайся та вдосконалюйся;
  • знайди заняття по душі.

Та й узагалі: живи життя. Це надзвичайно важливо, адже іншого такого життя у тебе не буде. Тож насолоджуйся кожною його миттєвістю та не очікуй на якийсь умовний момент, коли ти зможеш дозволити собі бути щасливим.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Якщо тебе турбують певні проблеми, пов'язані з емоційним станом, – звернися до фахівця. Не зволікай, якщо не можеш впоратися самотужки.