Найкраще – це й про гени. Але як жінки вибирають чоловіків, які, на їхню думку, носіями цих "найкращих генів" є?

Варто знати Як красиво запропонувати зустрічатися дівчині: кращі фрази та оригінальні ідеї

Що таке "хороші гени"

Кожна людина має приблизно 20 – 25 тисяч генів, у яких закодовано, власне, якою ця людина є. Деякі з генів однакові у всіх, інші ж відчутно відрізняються.

  • Коли люди у побуті вживають словосполучення "хороші гени", то здебільшого мають на увазі низку спадкових ознак, завдяки яким можна прожити довше, бути здоровішим, мати міцний імунітет і багато іншого.

Усе це дійсно закодовано у генах, але – залежить і від інших факторів. Наприклад, на імунітет впливає "співпраця" бактерій у кишківнику людини. А на довголіття – клімат, у якому організм постійно функціонує.


Не тільки запах, а й зовнішність: що грає роль у "біологічному" формуванні пари / Фото unsplash

І як же жінки визначають чоловіка з "хорошими генами"

За запахом

Вчені неодноразово доводили, що люди – як і більшість ссавців – часто обирають сексуального партнера за запахом. Цю функцію в нас заклала природа.

  • Простими словами, кожному з нас привабливим видається запах людини, яка найкраще нам пасує "біологічно".
  • Науковою ж мовою це звучить так: важливий компонент аромату людського тіла (білкові фрагменти) закодовані генами тканинної гістосумісності.

Отже, якщо природній запах чоловіка жінці подобається, значить – саме цей чоловік і підходить їй "за генофондом". Тобто, така пара має потенційну гістосумісність, і скоріш за все матиме дітей з генетичними перевагами.

А це цікаво Імунітет, секс, доля: як впливають поцілунки на організм чоловіка

За зовнішністю

Річ у тім, що чоловіки дещо сильніше за жінок прив'язані до свого генотипу, який визначає зовнішність. Дещо. Тобто, хлопчики – у середньому – можуть вирости на 2 – 3 сантиметри вищими за батьків. Дівчатка – у середньому ж – аж на 5.

  • Деякі вчені вважають, що цієї чоловічої "консервативності" достатньо, аби майбутні матері у виборі майбутнього батька схилялися у бік вищих партнерів. Але – це не точно.

Інші вчені кажуть, що жінки схильні обирати чоловіків із маскулінним типом зовнішності. Мовляв, у таких чоловіків багато тестостерону й сильні гени.