Жовте Сонце і лазерна зброя: спростовуємо міфи про космос, вигадані для кіно

27 серпня 2021, 09:04
Читать новость на русском

Джерело:

Listverse

Ми не стверджуємо, що у фільмах потрібно показувати все "правильно". Література, кіно та інша творчість дійсно допускає право на відступ від реальності.

Просто, шкода. Бо якби ми не бачили у деяких фільмах відвертих вигадок, наше уявлення про космос було б ближчим до реальності.

Варто знати Nemiroff Digestive Fest повертається: як отримати комплімент від бармена

Сонце – жовте і горить

Сонце – наша зірка, без якої життя Землі просто неможливе. Але як воно працює – багато людей не розуміють навіть приблизно.

  • На малюнках, у книжках, коміксах, у фільмах Сонце показують жовтим – мабуть, тому, що воно "горить". Та що одне неправда, що інше.

Сонце здається жовтим через переломлення світла в атмосфері Землі, а насправді воно біле. Ба більше, Сонце взагалі не горить. А тепло від Сонця ми отримуємо завдяки хімічним реакціям у його ядрі.


Лазерна зброя ніколи такою не буде / Фото Handout

Лазерна зброя на кожному кроці

Лазерна зброя – наче й не фантастика, але глибоко вкорінена частина науково-фантастичних фільмів. Лазерні пістолети у штурмовиків, гармати на космічних крейсерах, і навіть мечі лазерні – чому б ні?

  • А от чому: лазерний промінь – це просто концентрований потік світла, який до того ж неможливо побачити у космосі. Хіба у випадку, якщо тим потоком влучать просто у людське око.

Чому? Бо там, у вакуумі, немає достатньої кількості молекул, які відбивали б і розсіювали світло лазерного променя настільки, щоб людське око його вловило.

Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.

Також цікаво Жуйка у шлунку і прищі в шоколаді: розвінчуємо міфи про людське тіло