Тож сьогодні розповімо тобі на Men 24 про кілька дивних і непояснених подій, які сталися під час відомих космічних місій. І про фантастичні теорії, які висували у спробах знайти пояснення.

Також цікаво Чому і для чого ми використовуємо сіль під час приготування коктейлів

Зустріч із прибульцями

Астронавт NASA Ліланд Мелвін мав доволі незвичайний позаземний досвід. Під час однієї зі своїх космічних місій Мелвін із колегою помітили щось "органічне / інопланетне", що плавало за межами відсіку для корисного вантажу. У NASA намагалися відмахнутися – це, мовляв, лід, що відколовся від фреонового шланга.

Мелвін описав об'єкт як "напівпрозорий, вигнутий і схожий на органіку". Астронавт написав про це у твітері та в кінці додав маленький емодзі у формі голови інопланетянина. Звісно, це змусило інтернет шаленіти. Історія викликала сплеск інтересу до можливості існування позаземного життя і можливих зустрічей з ним під час космічних місій.

Напружений момент

Астронавт у відставці Кріс Хедфілд пережив напружений момент під час подорожі на російську космічну станцію "Мир". Момент, який змусив би спітніти навіть найсміливіших із нас. Перший канадський астронавт, який вийшов у відкритий космос, опинився в ситуації з високими ставками, яка вимагала швидкого мислення і точних маневрів.

Коли екіпаж наближався до станції, з датчиків космічного корабля надходили суперечливі повідомлення, тож все було схоже на спробу посадити літак у хуртовину. Але Кріс і його команда були не з тих, хто відступає перед викликом. Попри хаотичну ситуацію, команда розібралася й успішно пристикувалася на правильній швидкості, уникнувши катастрофи.

Таємничий стукіт

Перший китайський астронавт Ян Лівей мав захопливий досвід під час перебування в космосі. Він розповів, що почув таємничий стукіт на борту космічного корабля "Шеньчжоу-5". А описав звук як такий, що доносився ззовні корабля – наче хтось стукав у двері. Але це не було чимось, що нагадувало б будь-який стандартний робочий звук корабля.


Вихід у космос японського астронавта 2 лютого 2023 року / Фото NASA

Попри те, що Лівей був спантеличений ситуацією, він переконував, що звук не вплинув на місію. Лівей навіть жартував про цей досвід, припустивши, що це могла бути спроба комунікації з боку інопланетної форми життя, але, на жаль, він не говорив їхньою мовою. Справжня ж причина стуку досі залишається загадкою.

Пожежа серед обіду

Коли Джеррі Ліненджер сів обідати на борту космічної станції "Мир", та навіть уявити не міг, що на нього чекає справжній кошмар. Резервуар з хімікатами загорівся і перетворився на бурхливе пекло, наповнивши станцію полум'ям. Ліненджер і його команда почали боротися з вогнем дуже зосереджено – адже одна помилка могла зламати межу між життям і смертю.

Поки троє астронавтів протистояли вогню, інші троє готувалися до аварійної евакуації. Однак ситуація була жахливою, бо один із двох кораблів "Союз" вогонь заблокував, тож лише 3 з 6 членів екіпажу мали шанс на порятунок. Але, на щастя, вибір робити не довелося – через 14 хвилин люди змогли локалізувати полум'я.

Покинутий на Марсі

Американський ексморпіх Ренді Крамер стверджує, що провів 17 років на Марсі в рамках надсекретної військової програми. Його та інших солдатів, мовляв, відправили заснувати колонію і захищати її від ворожих позаземних загроз. Він описує марсіанський ландшафт як суворий і красивий, з високими червоними горами й безкрайніми пустелями.

Крамер також стверджує, що зустрічав різні інопланетні види, як дружні, так і ворожі, і розповідає про секретні підземні споруди, передові технології й навіть про подорожі в часі. Розповідь Крамера є дуже суперечливою, але вона продовжує захоплювати громадську уяву.