Підліток, котрий обожнює кататися на скейтборді, ще й уміло керує дроном. І саме це вміння дозволило йому допомогти захисникам України на Київщині. Завдяки його роботі ЗСУ успішно знешкодили колону техніки ворога, а сам Андрій став героєм коміксу.

Читай також Вдячні українським Героям: Nemiroff передав першу частину допомоги на реабілітацію

Історія підлітка надихнула на створення коміксу

Андрій Покраса з'явився у коміксі "Дроновод". У ньому розповідається історія українського старшокласника, який виявився першокласним пілотом квадрокоптера. Тож на початку повномасштабного вторгнення він долучився до Тероборони разом зі своїм батьком. Щоб допомагати вибивати ворога з рідної землі.

Комікс розповідає історію героїчного Андрія Покраси: відео

Комікс переповідає реальну історію, коли підліток завдяки дрону допоміг ліквідувати колону техніки росіян. Вона саме просувалася у бік столиці.

Місцеві тероборонівці мали кілька дронів для аеророзвідки, але не мали досвідченого оператора. Так сталося, що єдиною людиною, яка б могла керувати дроном, виявився місцевий підліток,
– розповідають автори коміксу.

Зауважимо, що "Дроновод" став частиною четвертого номера "Партизанів". Як зазначають автори видання, цей номер розповість про силу духу та сміливість людей, котрі потрапили під окупацію, але не полишили боротьбу за волю, а також незалежність. Він також дозволить познайомитися з сучасними Героями та Героїнями.

Варте уваги Зі "Стінгера" стріляв уперше: як відзначений Зеленським військовий зміг збити дві крилаті ракети

Що відомо про знищену колону ворогів

Про сам рух ворожої колони техніки повідомили бійці територіальної громади. Вони бачили, як машини їдуть неподалік села Березівка, яким проходить Житомирська траса. Цей населений пункт, зауважимо, розташований майже за 40 кілометрів від столиці.

Щоб знищити ворога та його машини, нашим бійцям необхідні були точні координати. Для цього необхідно було скористатися дроном. І єдиним в околиці вмілим користувачем безпілотників виявився наш герой, 15-річний Андрій Покраса, до якого і звернулися бійці з ТрО.

Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками у цьому регіоні,
– наголосив Юрій Касьянов, командувач відділу безпілотної розвідки ЗСУ.


Хлопець за допомогою дрона визначив координати ворога / Скриншот коміксу

Тож підліток зі своїм батьком виїхали у поле, щоб запустити у небо дрон. Зробили це вони, ризикуючи власними життями, але знаючи, чому їхня місія надзвичайно важлива. Виконували її, ясна річ, у суцільній темряві. І саме це зіграло на руку Андрійкові. Дрону вдалося зафіксувати колону завдяки недолугості одного з водіїв. Він просто забув вимкнути фари.

Наш герой не зволікав, відразу ж передавши ЗСУ координати колони. Крім того, він надіслав світлини, які вдалося зробити за допомогою безпілотника. Це й дозволило ліквідувати ворожі машини, які впевнено рухалися у бік Києва.

Ми пишаємося Андрієм і тішимося, що про його героїчний подвиг дізнається все більше людей. Адже комікс "Дроновод" не лише розповідає епічну історію знищення ворога. Він вкотре нагадує, наскільки мужні та незламні люди поруч з нами.