Коли зійде блакитний Місяць – найяскравіший Місяць року

Отже, блакитний Місяць зійде в ніч на 30 серпня. Треба буде дивитися просто на схід одразу після заходу сонця, щоб знайти його. Це буде найяскравіший і найбільший Місяць року, його буде неважко помітити.

Також цікаво Сила дизайну: як зовнішній вигляд впливає на покупця та його рішення

Цей Місяць примітний з кількох причин:

  • По-перше, це не лише повний Місяць, але й блакитний Місяць, що означає, що це третій повний Місяць у сезоні (ще буде четвертий).
  • По-друге, блакитний Місяць – вже другий повний місяць цього місяця (перший був 1 серпня і дав змогу зробити чудові астрофотографії з усього світу).
  • По-третє, цей блакитний Місяць також є супермісяцем, тобто збігається з перигеєм – точкою на орбіті Місяця, коли він розташований найближче до Землі. Для земних спостерігачів це означає, що він буде здаватися трохи більшим, ніж зазвичай, приблизно на 7%. Неозброєним оком ця різниця, ймовірно, не буде помітна, але в телескопи чи навіть біноклі – цілком.


Яким буде нічне небо 30 серпня 2023 року із блакитним Місяцем / Зображення Chris Vaughan, Starry Night

До слова, до блакитного Місяця серпня 2023 року також приєднається спеціальний гість на небі – Сатурн. Цей газовий гігант із велетенськими кільцями всього за кілька днів пройде точку протистояння – точку, в якій він лежить прямо навпроти Сонця, якщо дивитися з Землі, що робить його особливо яскравим у нічному небі.