Якщо ж ти хочеш прокачати свій мозок і не страждати від проблем з пам'яттю, то тобі слід не лише займатися спортом. Варто також додати до свого раціону певні продукти. Причому їсти їх не коли-небудь, а саме зранку.

Читай також Українські традиції та сучасні інновації: за що мільйони полюбили медову з перцем

Їжа – це не лише про ситість

Доктор Остін Перлмуттер написав, що починаючи свій день з поганого сніданку, ти можеш "сприяти підвищеному ризику розвитку розладів мозку та настрою". Крім того, це може заважати підготувати свій мозок до діяльності.

Сенс їжі полягає не лише в тому, щоб відчувати ситість або насолоду. А й у розумінні того, що їжа – паливо. І що кожен інгредієнт впливає на тебе по-різному, тому важливо їх вибирати з розумом.


Їжа – паливо, яким ти заряджаєш свій організм / Фото Drazen Zigic

За даними Гарварду, є продукти, які дійсно покращують роботу твого мозку. І Перлмуттер каже, що коли справа доходить до сніданку, слід врахувати кілька речей.

З чого має складатися сніданок

Експерт каже, що тобі слід триматися якомога далі від каш і солодкого хліба. Натомість ідеальний сніданок для міцного здоров'я та користі для мозку повинен містити три ключові елементи: здорові жири, білки та клітковину.

Тож можна починати свій день з:

  • грецького йогурту та яєць (високий вміст білка);
  • оливкової олії (джерело здорового жиру, яке вважають суперпродуктом і яке позитивно впливає на пам'ять, тіло та м'язи);
  • бобові й овочі (джерела клітковини, яка допомагає регулювати здоров'я кишківника та контролювати запалення).

Якщо ж ти прагнеш додати вуглеводів, то вони обов'язково мають бути цільнозерновими. Натомість продуктів з рафінованого борошна слід уникати.


Хороший сніданок містить білки, жири та клітковину / Фото Kireyonok_Yuliya

Ці три елементи містять поживні речовини, необхідні для гарного вигляду та самопочуття, а також роботи мозку.

  • Білок допомагає тобі відчувати ситість, а також дозволяє набрати м'язову масу.
  • Клітковина допомагає уникнути проблем з випорожненням.
  • А от здорові жири можуть допомогти усунути проблеми, пов'язані з фізіологічним і психічним старінням.

Відразу ж обмовимося, що немає певного фіксованого меню. Тобі просто потрібно дотримуватися балансу цих трьох поживних речовин. А ще слід намагатися якомога менше споживати солодкого. До слова, усі ці каші швидкого приготування, хоч і заощаджують тобі час зранку, але аж ніяк не дозволяють надовго залишатися ситим. Задумайся.

Варте уваги Так пити каву не можна: 5 звичок, через які ти почнеш завчасно старіти

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Тобі потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов'язково звернися до лікаря.