Проблема в тому, що на твоїй шкірі мешкають усілякі мікроорганізми, які можуть викликати появу бактерій, інфекцій і навіть грибків. Тож повторно одягати спортивний одяг без прання – не найкраща ідея.

Це цікаво Скільки разів можна носити одяг перед пранням: інструкція для чоловіків

Під час тренувань ти пітнієш. А одяг, ясна річ, цей піт вбирає. Це сприяє розвитку мікроорганізмів, а також їхньому швидкому розмножуванню. Додай до цього тепло, і ти отримаєш вибухове комбо. Нагадаємо, що бактерії та грибки просто обожнюють рости у темних і вологих місцях.


Твій одяг вбирає піт під час тренувань / Фото Unsplash

Немає проблем з повторним використанням одягу, який безпосередньо не контактує з твоєю шкірою. Натомість футболки, шорти, штани й інші елементи краще прати після тренування.

Що буде, якщо ти одягнеш брудний одяг зі спортзалу? За словами дерматологів, якщо у тебе є така погана звичка, то дуже скоро на тебе очікують не надто позитивні наслідки. Про них ми розповімо далі.

1. У тебе може бути подразнення

Якщо ти носитимеш брудний спортивний одяг знову, то кількість бактерій на шкірі лише збільшиться. Тож у тебе підвищаться шанси отримати подразнення, свербіння. Ти відчуватимеш дискомфорт не лише під час тренування, а й після нього.

Піт складається з різних мінеральних солей. Вони технічно є металами, а також можуть викликати подряпини, які з'являються у ділянках з великим тертям.

Варте уваги Як доглядати за волоссям: 4 базові засоби, які мають бути у кожного чоловіка

2. Акне або дріжджові інфекції

Деякі бактерії можуть викликати висипання, тому що скупчення жиру стає причиною закупорювання пор. Неприємні сліди можуть з'являтися на грудях, а також спині. Тому двічі подумай перед тим, як одягати брудну футболку знову.


Брудну футболку та шорти не варто одягати двічі / Фото Unsplash

3. Неприємний запах

Твій піт не пахне трояндами. Тож брудний спортивний одяг пахнутиме не надто приємно. Якщо ти ще й почнеш тренуватися в ньому, то після нагрівання аромат стане ще нестерпнішим. Це дратуватиме не лише тебе, а й тих, хто тренується поруч з тобою.

Носити чи не носити брудний спортивний одяг – вирішувати, звичайно ж, тобі. Але потім не кажи, що ми тебе не попереджали.

Читай також 5 тенденцій чоловічої моди, які будуть особливо актуальні у 2021 році