Але поки розповімо тобі коротко про дещо цікаве з життя інших видатних людей. Сьогодні – про Далі, Шіллера та Гете (за книгою Мейсона Каррі "Щоденні ритуали: так працюють митці").

Також цікаво Як компанії можуть допомогти екології і чому це важливо зробити уже сьогодні

Сальвадор Далі під час сієсти будив сам себе

Цей видатний художник старанно робив своє життя якомога екстравагантнішим. Навіть просту іспанську звичку поспати по обіді він переробив на сюрреалістичний кшталт:

  • Далі сідав у крісло, затискав між великим і вказівним пальцями лівої руки великий мідний ключ, а поруч із лівою ногою ставив перевернуту металева миска. От так і спав.
  • Спитаєш, навіщо такі ускладнення? Річ у тім, що коли Далі засинав надто міцно, ключ випадав із руки й гучно бамкав по мисці. Далі негайно прокидався – і біг працювати.

Він стверджував, що така коротка "секундна сієста" неймовірно освіжає його, надихає і – дарує чудові видіння. А з них виходили не менш чудові картини.


Свої роботи Далі творив, шукаючи натхнення у секундних снах / Фото Britannica

Фрідріх Шіллер не міг жити без яблук

Цей німецький поет і філософ просто не міг писати, якщо скринька його письмового столу не була набита гнилими яблуками. Гості, які навідували Шіллера, не могли й хвилини витримати в його кабінеті, такий там стояв сморід.

Йоганн Вольфганг фон Ґете обожнював протяги

А цей чоловік мав звичку щодня купатися у річці Ільм, яка струменіла поруч із його домом.

  • Ще Гете обов'язково відкривав на ніч вікно і спав під протягом.
  • Що, до слова, шокувало його сучасників, які вважали саме протяги чи не головним ворогом здоров'я.

Що сказати, деякі їхні нащадки досі з нами – от, навіть їздять в українських автобусах.