Епічні вибухи і хижі чорні діри: спростовуємо міфи про космос, вигадані для кіно

25 серпня 2021, 08:37
Читать новость на русском

Джерело:

Listverse

Космос – це не тільки астрономія і суміжні науки. Безмежна й незвідана далечінь вабить допитливий людський розум. Тож і не дивно, що про космос маємо чимало популярних фільмів.

Та от біда, чомусь творці цих фільмів забувають закони фізики. Причому часто цілком свідомо – задля гарної картинки та емоційного звуку.

Варто знати Nemiroff Digestive Fest повертається: як отримати комплімент від бармена

Вибухи в космосі

Потужний космічний вибух на великому екрані зі значною роздільною здатністю – хто ж відмовиться таке побачити? Та от яка штука: якщо глянути крізь призму науки, то побачимо, що таких вибухів бути не може.

  • На Землі – так, інша справа: тут працює земна гравітація, тут є повітря, у якому дуже горючий кисень, є тиск атмосфери. Саме тому під час вибуху вогонь розлітається, а потім наче стискається назад.

У космосі цього всього немає, тож і вибух матиме вигляд кулі, яка постійно розширюється. І видовище те вражати не буде, адже кисню у космосі практично немає, а отже й горіти нічому.


Чорна діра у фантазії художника / Фото shutterstock

Чорні діри все навколо засмоктують

У фільмах часто показують чорні діри як темні провалля з вихором, що затягує в себе все довкола. І втекти від нього, звісно, зась. Насправді все не так: чорна діра – це такий же об'єкт у космосі, як, скажімо, планета чи зірка.

  • Особливість її в тім, що сила тяжіння там прямо пропорційна масі. На хлопський розум, чорна діра не здатна притягнути будь-чого більше, ніж дозволяє її розмір.

Якщо замінити Сонце на аналогічного розміру чорну діру, Земля, звісно, загине – замерзне. Але чорна діра її не поглине.

  • А чому діра чорна? Бо від неї не відбиваються фотони (сонячне світло) – знову ж таки, через значну силу тяжіння.

Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.

Також цікаво 10 відсотків мозку і 5 чуттів: розвінчуємо дивні міфи про людське тіло