Причому це не просто стала якість – її можна розвивати. Що особливо важливо для, скажімо, льотчиків, спелеологів чи військових. Але не тільки.

Також цікаво Як компанії можуть допомогти екології і чому це важливо зробити уже сьогодні

Розвиваємо кошачий зір – знадність добре бачити у темряві

Ця якість – ноктолопія (не плутати з ніктолопією, курячою сліпотою), сутінковий або нічний зір – згодиться й у звичайному житті мало не кожному. Наприклад, під час прогулянки малоосвітленою вулицею.

Чим стимулювати у своєму організмі розвиток нічного зору, і при цьому не витратити на це дуже багато часу? Розповідаємо:

  • Форсоване дихання. Вправа на 5 хвилин, коли треба зробити серію глибоких вдихів та видихів, щоб наситити мозок киснем.
  • Термічні подразники. Це тільки звучить страшно – треба просто вмити обличчя холодною водою або прикласти лід на потилицю.
  • Гімнастика. Прості фізичні вправи у стійкій позі – увага – сидячи.


Розвивайте нічний зір, щоб добратися поглядом до зір / Фото unsplash

  • Периферійний зір. Щоб чіткіше розрізняти предмети у темний час доби, треба навчитися не дивитися на джерела світла – себто, на центри освітлених ділянок. Відповідно, треба тренувати здатність фіксуватися на периферії освітленого.
  • Самонавіювання. Тут про протистояння боязні темряви. Так склалося, що вона часто викликає страх у людини, і людина тоді може бачити те, чого насправді немає. Подолаєш страх – зможеш чіткіше бачити те, що є насправді, і не тільки у темряві.
  • Ну і дієта. Ввести у раціон трохи більше продуктів із вітамінами А та В12, які покращують нічний зір (чорницю, обліпиху, каву, помаранчеві фрукти й овочі, як-от моркву чи хурму).