Цей щорічний виснажливий та слизький ритуал знаменує завершення "року плебеїв" (першокурсників). У 2024 році, відповідно, старатися мав випуск 2027.
Дивися також Кинув пити й виграв триатлон: чоловік скинув половину своєї ваги, неймовірні 90 кілограмів
Ось цікавий ритуал, яким завершують "рік плебеїв" військові студенти-моряки у США
Хлопці та дівчата мали піднятися на 6-метровий обеліск, вкритий товченими овочами, щоб замінити плебейську "чашку Діксі" (біла полотняна матроська фуражка) на більш формальну фуражку старшокурсника.
- В академії навчається близько 1300 плебеїв.
- Після завершення сходження на обеліск їх більше так не називають – вони стають мічманами четвертого класу.
- А той, хто доправить фуражку на вершину пам'ятника, за "віруваннями" місцевих, стане першим адміралом у класі.
Цьогоріч 20-річний каліфорнієць Бен Лейзеганг переможно постав на плечах десятків однокурсників і поклав фуражку старшокурсника на пам’ятник. Мабуть, можна адміральські погони готувати саме для нього.
Кумедний ритуал американської Військово-морської академії / Дивися яскраві фото АР
Усе це дійство відбувалося в Аннаполісі, штат Мериленд. Плебеї з'єднали руки навколо основи пам'ятника, щоб побудувати піраміду, яка мала подолати слиз на поверхні пам'ятника. А ще їх при цьому поливали водою зі шлангів.
До слова Держсекретар США Блінкен зіграв на гітарі у київському барі та навіть заспівав
Начальниця Академії віцеадміралка Іветт М. Девідс привітала клас і відзначила, що обеліскова традиція триває з 1940 року. При цьому офіцерську фуражку на обеліск додали через 7 років, а вперше старшокурсники намазали пам'ятник мастилом, щоб ускладнити завдання, у 1949 році. "Чашка Діксі" на вершині пам'ятника з'явилася перед сходженням у 1962.
- Вважається, що найкоротший час виконання завдання в історії – 1 хвилина 30 секунд, це було у 1969, коли пам'ятник забули змазати мастилом.
- А найбільше часу – понад 4 години – знадобилося у 1995, коли старшокурсники вигадали приклеїти "чашку Діксі" до каменю.