Джерело: Google Art and Culture

Темні століття, сповнені жахів – що це? Більшість впевнено відповість: "Середньовіччя". Однак і ще якихось 100 – 150 років тому певні речі також викликали жах. Продовжуємо на Men 24 говорити про пекельні професії Вікторіанської епохи.

Це цікаво Макіяжезахисний дзьоб: дивні винаходи, які не дожили до наших днів

Ловець пацюків

Від гризунів у порівняно недалекі часи позбавлялися за допомогою екологічної й дешевої ручної праці. Але жорстокої.

  • Передусім для тварин, яких нещадно винищували. Але й для людей, які цим займалися – також: щурі не соромилися кусати у відповідь.

Вищий пілотаж у професії ловця пацюків – піймати щура живцем. Тут був чималий інтерес не тільки в царині азарту, а й в царині кишені – за живу тварину давали окремі живі гроші.

Щурі
Ловець щурів радіє успіху / Фото pinterest

А все тому, що тоді популярною була жорстока забава – щурячі ями. Туди закидали десяток пацюків і собаку. Глядачі ж робили ставки, за скільки часу одна тварина винищить інших.

Щурі
Щуряча яма – одна з жорстоких розваг XIX століття / Фото pinterest

Підмітальник гною

Представник професії підмітальника гною стояв десь трохи попереду жебрака у сприйнятті тогочасного суспільства. За цю роботу майже не платили – хіба що чайові.

  • А суть роботи така: жваві центральні вулиці великих міст ділили на квартали, на кожен ставили хлопчину з мітлою. І щойно у кварталі зупинялася карета – підмітальник підбігав до неї та розчищав бруківку перед пасажирами.

Особливо полюбляли цю послугу шановні леді, адже отримували змогу не забруднити нижній край плаття. А забруднити було чим – вулиці великих міст у XIX століття вкривав прошарок гною до кількох десятків сантиметрів завтовшки.

Гной
Підмітальники гною мали шанс заробити тільки на чайових / Фото pinterest

Радимо прочитати Загадка про шапку: чи дійсно Лев Толстой вчив, як обманювати продавців