Кожна з них має потенціал трансформувати наше суспільство та покращити наше життя. Ось ще чотири (окрім інших, про які ми вже згадували) приклади футуристичних технологій, які можуть змінити світ уже завтра.

Також цікаво До донатів треба залучати креативно: що таке гест-бартендинг і як він наближає перемогу України

3D-друк органів

3D-друк здійснив революцію у виробничій галузі, дозволивши легко створювати складні та хитромудрі конструкції. Але потенціал його виходить далеко за ці межі.

  • Вчені вже використовують 3D-друк для створення живих тканин. Процес 3D-друку органів, також відомий як біодрук, передбачає використання біочорнила з живих клітин і каркас із гідрогелевої матриці.
  • Нові досягнення дозволяють створювати складні органи, такі як серце і печінка, що може врятувати незліченну кількість життів – пацієнтам, які потребують трансплантації, більше не доведеться чекати на донора. Ця технологія має потенціал повністю трансформувати сферу медицини.

Штучний інтелект в охороні здоров'я

Штучний інтелект (ШІ) – це технологія, яка дозволяє машинам виконувати завдання, що зазвичай вимагають людського інтелекту.

  • У сфері охорони здоров'я ШІ має потенціал, щоб революціонізувати способи діагностики та лікування захворювань. До прикладу, він може медичні зображення, такі як рентгенівські знімки, МРТ і КТ, аналізувати точніше і швидше, що призводить до ранньої діагностики й ефективнішого лікування.
  • ШІ також може розробляти персоналізовані плани лікування на основі унікальних характеристик пацієнта, оптимізовувати витрати, прораховувати ризики ускладнень та повторної госпіталізації.

Технології
Сфера застосування штучного інтелекту вже сьогодні практично безмежна / Фото freepik

Інтерфейси між мозком і комп'ютером

Brain – computer interface (BCI) – це тип технології, що дозволяє здійснювати прямий зв'язок між мозком і комп'ютером або іншим пристроєм. BCI використовують датчики для виявлення активності мозку і перетворення її в команди для управління зовнішніми пристроями.

  • Одним із найбільш перспективних застосувань BCI є медична сфера – скажімо, для відновлення комунікації та рухів у людей з паралічем або іншими неврологічними розладами. BCI можуть керувати й протезами, дозволяючи людям з ампутаціями виконувати складні завдання.
  • BCI також мають потенціал в таких сферах, як ігри та розваги, дозволяючи гравцям керувати персонажами подумки.

Нанотехнології

Нанотехнології мають справу з матеріалами та структурами розміром від 1 до 100 нанометрів, що в тисячі разів менше, ніж ширина людської волосини. У них дуже широкий потенціал.

  • У медицині, наприклад, дослідники вивчають, як можна революціонізувати доставку ліків до конкретних клітин або тканин в організмі. В енергетиці дослідники вивчають, як можна створити ефективні сонячні елементи, отримавши доступні й стійкі джерела енергії. В електронній промисловості нанотехнології використовуються для створення менших і потужніших комп'ютерних чіпів.
  • Не забуваймо і про харчову промисловість (для розробки нових пакувальних матеріалів, які можуть допомогти продовжити термін зберігання продуктів), сільське господарство, будівництво (для створення наноматеріалів, які є міцнішими, довговічнішими та екологічнішими) і транспорт та багато іншого.