Адже на олімпійському рівні навантаження буквально надлюдські! Відповідь спробували дати американському виданню кілька фахівців у цій царині.

Варто знати Територія свободи: що купити рідним і друзям у Duty Free

Швидше, вище, сильніше – і найважче

Шестеро медиків, які опікуються елітними спортсменами та аматорами, розповіли, у яких видах спорту, що у 2021 ми можемо побачити на Олімпіаді в Токіо, випробування найважчі – з огляду на вкладення фізичні, технічні та розумові.

Умовну золоту медаль здобуло водне поло

Саме водно поло фахівці визнали найнапруженішим фізично олімпійським видом спорту.

  • Понад 30 хвилин у воді, понад півтора кілометра загальної дистанції вплав, спортсмени намагаються не торкатися землі, не тонути й набирати очки одночасно. Так описала водне поло тренерка і фізіологиня Нандіні Коллінз.

Доктор Нареш Рао, головний лікар збірної США з водного поло, додав, що цей спорт є наднапруженим, бо вимагає як аеробного (для витривалості), так і анаеробного (для спринтів) навантаження.


Водне поло дуже виснажливе / Фото unsplash

Срібло – у гімнастики

Гімнастика отримала найбільше балів за технічне та розумове навантаження.

  • Високі ризики вимагають бездоганної рівноваги, сили, гнучкості та витривалості, причому і верхніх, і нижніх кінцівок. Інакше, як каже докторка Кетлін Девенпорт, олімпійського рівня просто не досягти.

Нандіні Коллінз додала, що гімнасти повинні бути здатними на вибухи активності і вміти фокусуватися на завданні навіть за умови падіння.


Гімнастика комплексно дуже складна / Фото unsplash

На бронзу претендують кілька видів спорту одразу

Плавання має один бал за загальну міцність, і ще один – за розумові вкладення.

  • Утім, такі ж бали отримали бокс, десятибор'я та біг на 800 метрів (зауваж, тут спортсмен біжить зі швидкістю 90% від повної близько двох хвилин).

Трохи не добралися до нашого умовного п'єдесталу серфінг та стрибки з жердиною, теніс і, звісно, марафон (вони отримали по балу як найбільш технічно складні види спорту).

До слова Як виглядає фітнес-центр в Олімпійському селищі: промовисті фото тренувань в умовах пандемії