Nemiroff став спонсором святкування запуску українського супутника Січ-2-30

14 січня 2022, 12:04
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

13 січня 2022 року відбувся запуск українського супутника Січ-2-30 на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска. Компанія Nemiroff стала спонсором святкування успішного запуску супутника. Розповідаємо, як це було!

Якщо ти проспав, то вчора ввечері відбулася знакова подія для української космічної галузі. Ракета Falcon 9 компанії SpaceX, що належить Ілонові Маску, відправила український супутник Січ-2-30. Ця подія стала справжньою причиною для святкування, яке підтримав бренд Nemiroff.

Варте уваги Перша українська місія на Місяць представлена на Експо-2020 у Дубаї

Космічне святкування від Nemiroff

Гості Центру управління польотами могли не лише слідкувати за польотом українського супутника Січ-2-30. Їм ще й представили нову лімітовану лінійку Nemiroff Moon Edition, присвячену саме польоту на Місяць, запланованому на 2022 рік!, – присвячену космосу.

На створення цієї серії компанію надихнули першопрохідці, які сьогодні стоять на початку нової ери космічних досліджень. Нагадаємо, що торік Nemiroff визнали найбільш швидкозростаючим брендом серед усіх міцних напоїв у світі. Це й надихнуло компанію освоювати нові горизонти.

  • Тож відтепер "уперед" для Nemiroff – означає 384 440 кілометрів "угору". Саме такою є відстань від Землі до Місяця!

Як зазначив генеральний директор Nemiroff Юрій Сорочинський, розпочинається нова ера космічних досліджень. Компанії відправляють туристів у космос, а Україна, своєю чергою, займається відновленням статусу космічної держави. Тож немає нічого дивного, що такий амбітний бренд долучається до написання новітньої історії нашої держави!


Супутник Січ-2-30 відправили за допомогою ракети Falcon 9 / Фото КБ "Південне"

Цікаве про супутник Січ-2-30

Супутник Січ-2-30 оптичний. Тож за його допомогою отримуватимуть цифрові фотографії поверхні нашої планети у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні:

  • 0,51 – 0,59 мкм (зелений), 0,61 – 0,68 (червоний), 0,80 – 0,89 (ближній ІЧ) та 0,51 – 0,90 (панхром).

Ба більше, його можна буде використовувати для стеження за іоносферою.

Що цікаво: це модифікація Січ-2, який на орбіту наша держава запускала ще у 2011 році. Щоправда, тоді супутник пропрацював не 5 років, а усього 16 місяців.

До цього Україна відправляла власні супутники ще двічі: у 1995 році Січ-1, а також у грудні 2004 року Січ-1М. Загалом нашій державі вдалося здійснити чотири успішні запуски супутників.

Важить супутник Січ-2-30 майже 210 кілограмів. З цієї маси на корисне навантаження припадає 40 кілограмів. Що ж стосується накопичувача даних, то його місткість – 10 гігабайтів, а канал передачі цих же даних – 30,72 Мбіт/с. А прослужить він на висоті 525 кілометрів 3 роки.

Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.

Це цікаво Китайські вчені виявили воду у ґрунті з Місяця: що це означає

Nemiroff на власному прикладі доводить, що історію творять лише сміливі. А ми ж продовжуємо слідкувати за космічною тематикою, щоб ділитися з тобою цікавинками, які однозначно заслуговують на твою увагу!