Якщо ти проспав, то вчора ввечері відбулася знакова подія для української космічної галузі. Ракета Falcon 9 компанії SpaceX, що належить Ілонові Маску, відправила український супутник Січ-2-30. Ця подія стала справжньою причиною для святкування, яке підтримав бренд Nemiroff.

Варте уваги Перша українська місія на Місяць представлена на Експо-2020 у Дубаї

Космічне святкування від Nemiroff

Гості Центру управління польотами могли не лише слідкувати за польотом українського супутника Січ-2-30. Їм ще й представили нову лімітовану лінійку Nemiroff Moon Edition, присвячену саме польоту на Місяць, запланованому на 2022 рік!, – присвячену космосу.

На створення цієї серії компанію надихнули першопрохідці, які сьогодні стоять на початку нової ери космічних досліджень. Нагадаємо, що торік Nemiroff визнали найбільш швидкозростаючим брендом серед усіх міцних напоїв у світі. Це й надихнуло компанію освоювати нові горизонти.

  • Тож відтепер "уперед" для Nemiroff – означає 384 440 кілометрів "угору". Саме такою є відстань від Землі до Місяця!

Як зазначив генеральний директор Nemiroff Юрій Сорочинський, розпочинається нова ера космічних досліджень. Компанії відправляють туристів у космос, а Україна, своєю чергою, займається відновленням статусу космічної держави. Тож немає нічого дивного, що такий амбітний бренд долучається до написання новітньої історії нашої держави!

Супутник Січ-2-30 віправили 13 січня 2022 року
Супутник Січ-2-30 відправили за допомогою ракети Falcon 9 / Фото КБ "Південне"

Цікаве про супутник Січ-2-30

Супутник Січ-2-30 оптичний. Тож за його допомогою отримуватимуть цифрові фотографії поверхні нашої планети у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні:

  • 0,51 – 0,59 мкм (зелений), 0,61 – 0,68 (червоний), 0,80 – 0,89 (ближній ІЧ) та 0,51 – 0,90 (панхром).

Ба більше, його можна буде використовувати для стеження за іоносферою.

До цього Україна відправляла власні супутники ще двічі: у 1995 році Січ-1, а також у грудні 2004 року Січ-1М. Загалом нашій державі вдалося здійснити чотири успішні запуски супутників.

Важить супутник Січ-2-30 майже 210 кілограмів. З цієї маси на корисне навантаження припадає 40 кілограмів. Що ж стосується накопичувача даних, то його місткість – 10 гігабайтів, а канал передачі цих же даних – 30,72 Мбіт/с. А прослужить він на висоті 525 кілометрів 3 роки.

Це цікаво Китайські вчені виявили воду у ґрунті з Місяця: що це означає

Nemiroff на власному прикладі доводить, що історію творять лише сміливі. А ми ж продовжуємо слідкувати за космічною тематикою, щоб ділитися з тобою цікавинками, які однозначно заслуговують на твою увагу!