Хвилясті зелені завитки полярного сяйва, що танцюють над головою, є результатом великих хвиль, які проходять через магнітне поле Землі. Вони змушують нашу магнітосферу "дзвеніти".

Дивися також Класична, преміальна або ароматизована: обери горілку і пройди тест про твій характер

Астрофотограф зняв північне сяйво з неймовірними викрутасами

Дай Сін-Ю Лі, експерт з Пекінського університету, застосував таке порівняння: уяви, що магнітне поле Землі схоже на гітарну струну, тож на зображенні Дая "ми бачимо вібрації цієї струни". Довжина хвиль цих вібрацій – кілька кілометрів.

Північне сяйво з надзвичайно рідкісними та красивими хвилями: дивись відео від Jeff Dai

Що робить цю сцену особливою?

  • Річ у тім, що зазвичай такі пульсації можна побачити лише за допомогою високочутливих магнітних інструментів, де вони записуються у формі хвилястих ліній на самописці.
  • Але в цьому рідкісному випадку енергійні частинки стікали вниз по пульсуючому геомагнітному полю Землі та викликали яскраве полярне сяйво з хвилями на всипаному зірками небі. При чому пульсували вони кілька хвилин.

Магнітосфера
Ілюстрація магнітосферних хвиль у блакитному кольорі / Зображення NASA

Полярні сяйва особливо вражали в останні роки завдяки підвищеній сонячній активності. Ми можемо очікувати ще більш яскравих шоу, коли Сонце наблизиться до піка свого 11-річного циклу активності, який, як очікується, відбудеться у 2024 році.