Його побратим Іскандер Мамедов розповів, як вивозив тіло свого бойового товариша з Ізюма. Міста, яке порівняно нещодавно вдалося звільнити з-під російської окупації. Міста, яке героїчно боронив Яшка Циганков, але загинув там 9 березня.

Читай також Представники 80 країн світу зустрілися на виставці у Берліні: чим гостей вражав бренд Nemiroff

Побратим, ризикуючи життям, поїхав по Яшку Циганкова

На пошуки побратима Іскандер "Алі" Мамедов вирушив зі своїми хлопцями. Він ринувся до Ізюма щойно дізнався, що його звільнили від ворога.

Щойно я дізнався, що починається робота по Ізюму, я зібрав своїх хлопців. Я спитав, чи їдуть вони зі мною. На що вони відповіли – Так! Я сказав, що ця дорога може бути останньою, адже там складна ситуація,
– але це їх не налякало, зауважив Мамедов.

Іскандер додав, що хлопці порозмірковували упродовж кількох секунд і вирішили таки їхати. За словами "Алі" у нього були координати від військових, які були в останній момент з Яшкою Циганковим. Але вони, на жаль, виявилися хибними. Тож захисник України вирішив шукати побратима на тому місці, яке він побачив уві сні.

Сформував собі картину, де вхід, де приблизно Роман зі мною розмовляв. Пішов туди, зняв з себе броню та каску, став. І я зрозумів, що стою на ньому,
– розповів "Алі".

У той момент він спільно з побратимами почали акуратно голіруч розкопувати тіло захисника. Як розповів "Алі", з ним була штатна зброя, ліхтарик, ніж, офіцерські документи та телефон.

Іскандер розповів, як вирушив по тіло побратима до Ізюма: відео

Це цікаво Зі "Стінгера" стріляв уперше: як відзначений Зеленським військовий зміг збити дві крилаті ракети

Засунули в машину і на пробитих колесах виїхали (до Краматорська – 24 канал) під обстрілами,
– додав він.

Щойно вони прибули до Краматорська, Іскандер сфотографував Романа та відправив його фото бригадному командиру "Редуту" Олександру Сергійовичу і сказав: "Рома вдома, воїн повернувся на щиті, Роман повернувся на щиті".

Він підкреслює, що ворогові не збагнути одного: в українців немає вибору, ми його знищимо. Військовий наголосив, що на захист України став мільйон її громадян, а за ними стане ще два. Цим і закінчиться історія Путіна та самої Росії.

Що відомо про Яшку Циганкова?

Роман Косенко – активіст Майдану. Він захищає Україну з 2014 року. А відомий як воїн Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" та командир групи спеціального призначення А2077 (3-й полк спецпризначення ССО ЗСУ).

Загинув Яшка Циганков 9 березня. Він поліг у вуличних боях, обороняючи від російських загарбників Ізюм, що на Харківщині.