Це диктаторські режими Білорусі, Сирії, Північної Кореї та залежна від росіян латиноамериканська країна Нікарагуа. Так, кілька сильних гравців на кшталт Китаю та Індії традиційно утрималися. Але 143 члени ООН, як зауважив Men 24, чітко стояли за правду.

Також цікаво Перший злочин Путіна: як збитий над Чорним морем пасажирський літак у 2001 списали на Україну

Росія знову витягує "карту" Косова – і знову програє

У своєму виступі на ГА представник Росії Васілій Нєбєнзя багато плювався жовчю і витягнув із нафталіну кейс Косова. Мовляв, он, чому це прагнення до незалежності народу Косова світ у більшості визнає (понад сто країн, але Україна не серед них), а прагнення "народів Херсонської та Запорізької областей" – ні.

Навіть не будемо апелювати до абсурдності такого твердження – ну, бо яка у принципі може йти мова про "народи" Херсонщини та Запоріжжя, якщо там компактно мешкають українці? Але закриємо питання з Косовом, раптом хтось забув.

Косово не має нічого спільного з Кримом чи іншими українськими землями

Отже: Нєбєнзя закинув, що у Косово не проводили референдум, а от, мовляв, на українських землях – проводили. Це, ясна річ, цинічна маніпуляція, адже:

  • По-перше, "референдуми" Росія проводила у насильницький спосіб і без дотримання елементарних міжнародних норм.
  • По-друге, Росію ніхто проводити "референдуми" не просив. Кремль просто вирішив за всіх, кому і як буде "краще".

Косово ж прагнуло до незалежності десятиліття, якщо не століття, і на території цій компактно проживають албанці (92%), яких до сербів неможливо прив'язати навіть пропагандистськими узами "братніх народів".

Косово
Хоч Україна не визнає незалежність Косово, країна долучилася до всіх санкцій проти Росії / Фото Britannica

Окрім того – до проголошення незалежності Косова у 2008 там вже 8 років працювали інститути ООН, які формували відповідні структури та готували ґрунт для державотворення.

А працювали вони там не просто так – край взяли під міжнародну опіку, адже попередній югославський, а згодом і сербський, режими проводили на землях Косово злочинну політику: позбавляли албанців права голосу, представництва в органах влади, зрештою, знищували фізично та змушували емігрувати.

​Нєбєнзя, звісно, на Генасамблеї кричав про "​винищення київським режимом" цих вигаданих "народів" на українських землях (як раніше кричали про "винищення" росіян у Криму, намагаючись пояснити окупацію півострова у 2014). Ці крики залишаться в історії, а проте тільки як приклад цілковито безглуздої брехні, під яку не підвели бодай вигаданої бази доказів.

Ми знаємо правду. Світ знає. І ми разом подолаємо цю навалу ворога.

До слова – як Кислиця потролив Росію через втрату нею підтримки в ООН: дивіться відео