О 22:00 за київським часом середи 24 травня європейський марсіанський зонд Trace Gas Orbiter (TGO) надішле закодоване повідомлення, яке приймуть три великі радіотелескопи на Землі.

Також цікаво Українська міксологія: яка вона на смак і чому нею захоплюється весь світ

Спробуй розшифрувати потенційне послання позаземного розуму

А вчені з усього світу і зацікавлені представники громадськості спробують розшифрувати послання. Відбуватиметься це все в рамках амбітного кількатижневого проєкта з назвою "Знак у космосі" (A Sign in Space).

Цей експеримент, як кажуть його автори, стане можливістю для світу дізнатися, як спільнота SETI (пошукачів позаземного розуму) у всьому її різноманітті буде працювати разом, щоб отримати, обробити, проаналізувати й, звісно, зрозуміти значення потенційного позаземного сигналу.

  • ATA (телескопічна решітка Аллена в Північній Каліфорнії, США) – один з об'єктів, які приймуть повідомлення TGO, що долетить до Землі з орбіти Марса за 16 хвилин.
  • Інші два – це телескоп Роберта Берда в обсерваторії Грін Бенк у Західній Вірджинії (також США) та радіоастрономічна станція Medicina Італійського національного інституту астрофізики (Італія).


Закодований сигнал надішлють з орбіти Марса – чи зможеш його розшифрувати? / Зображення UCLA SETI

Команди обсерваторій оброблять закодований сигнал і зроблять його доступним для громадськості. Тож, якщо тобі цікаво, то й ти можеш спробувати свої сили в розшифровці – і подати своє рішення чи ідеї через вебсайт проєкта.