Ми ж розповімо, які продукти варто їсти ввечері. Вони не лише дозволять наситити організм, а й не перевантажуватимуть роботу шлунку. Це й дозволить тобі достатньо відпочити вночі, якщо ти, звичайно ж, спиш по 7 – 8 годин.

Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Науковці проаналізували дослідження, проведені між 1975 і 2020 роками. Вони спробували знайти зв'язок між дієтою та якістю сну. Як з'ясувалося, він таки є.

Що потрібно їсти, щоб краще спати

Вивчаючи результати досліджень, науковці виявили розбіжності між дієтами. Мовиться про тих, хто не скаржився на проблеми зі сном, а також тих, хто регулярно страждав від безсоння.

Як з'ясувалося, насичені жири та прості вуглеводи пов'язані з гіршим відпочинком. Тож слід відмовитися від їжі, яка пройшла попередню обробку. Крім того, мало користі принесе доданий цукор. Принаймні від цих продуктів слід відмовитися перед сном.


Перед сном краще віддати перевагу жирній рибі / Фото CA Creative​

Натомість, якщо ти хочеш міцно спати та чудово почуватися зранку, варто віддати перевагу:

  • складним вуглеводам: бобові, цільнозернові макарони та рис;
  • білкам: жирна риба, яйця, нут;
  • фруктам і овочам;
  • корисним жирам: оливкова олія, авокадо, горіхи.

Науковці нагадують, що фрукти й овочі мають протизапальні властивості. А їх споживання дозволяє не лише краще відпочивати організму вночі, а й покращує пам'ять.

Варте уваги Прибери зі свого холодильника: 5 продуктів, яких не має бути у раціоні

Дослідження також стверджують, що середземноморська дієта позитивно впливає на сон і відпочинок вночі. Водночас слід розуміти, що різні дослідження наголошують на різному. Тож достеменно рекомендувати переходити саме на цей тип харчування ми не можемо.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Він створений на основі результатів наукових спостережень. Тебе ж ми закликаємо не зволікати з походом до лікаря, якщо турбують проблеми зі сном. Вони можуть бути зовсім не пов'язаними з твоїм раціоном.