Джерело: Google Art and Culture
Що ховалося за привабливим фасадом прогресивного начебто XIX століття? Сьогодні Men 24 продовжує розповідати про вікторіанське пекло звичайнісіньких на той час професій.
Це цікаво Грамофон автомобільний: дивні винаходи, які не дожили до наших днів
Шукач скарбів у каналізації
Лондон пізнього Середньовіччя пережив чимало бід – від великої пожежі 1666 року, коли згоріли 13200 будинків, до великого смороду 1858, коли Темзою замість води текли фекалії.
- Дуже багато людей тоді захворіли через антисанітарію, а парламент через кризу навіть пішов у відставку. Після цього – так, тільки після цього – у місті побудували каналізацію. Яка, до слова, вражала масштабами.
Практично одразу тунелі почали приваблювати різного штибу авантюристів та шукачів скарбів. І вони чимало цікавого там знаходити – як виявилося, люди змивали в унітаз неймовірну кількість предметів. Наприклад, ключі, документи, коштовності, і навіть гроші.
Шукачі скарбів у каналізації XIX століття / Фото pinterest
Чи була робота шукача скарбів у каналізації приємною? Навряд. Чи була вона безпечною? Аж ніяк – тунелі час від часу заливали водою, поверхні були дуже слизькими, а в закутках накопичувався отруйний газ. Та людей на цю "посаду" не бракувало – вочевидь, воно того було варто.
Виробник сірників
Сірники – один із найбільш затребуваних продуктів XIX століття. Але треба врахувати, що робили їх тоді ще не на заводах чи фабриках, а вручну, і часто – вдома.
- Сотні людей (найчастіше – дівчат та підлітків) по 12 – 14 годин на день без перерви на обід виконували марудну одноманітну роботу – занурювали маленькі дерев'яні палички у фосфор.
А найгірше, що токсичний фосфор дуже часто призводив до запалення щелепи. У підсумку обличчя спухало і перекошувалося. Люди знали, що цей наслідок неминучий, та попри це – йшли й працювали.
У виробників сірників з часом деформувалася щелепа, але роботу вони не кидали / Фото pinterest
Радимо прочитати Чия зебра: все про популярну загадку Ейнштейна та відповідь на неї