У людському організмі взаємопов'язано все. І навіть рівень IQ чоловіка змінюється залежно від запаху його поту. Чому так відбувається – поговоримо сьогодні на Men 24.

Цікава тема Як повернутися у форму Віллу Сміту: 4 фітнес-поради для чоловіків після 40

Що таке IQ

IQ (коефіцієнт інтелекту) – це такий собі умовний діджиталізований показник розумових здібностей (не рівня знань – тоді вже мовитиметься про ерудицію) разом з умінням їх застосовувати.

  • Чому умовний? Бо визначають його для певної особи за допомогою різних методик і тестів з огляду на середній аналогічний показник для людей однакового віку.
  • До прикладу, середній показник випускників вищих навчальних закладів – від 100 до 110. При цьому у відмінників він вищий – аж до 140, а у тих, хто вчився погано – помітно нижче 100.

Залежать розумові здібності від багатьох факторів, починаючи від генетичних і закінчуючи суспільними. Зараз згадаємо тільки про один із них – роботу гормональної системи.


Запах поту може розповісти без слів, який у тебе IQ / Фото unsplash

IQ чоловіка і запах його тіла: несподівані факти про взаємозв'язок

У 2017 дослідники з Каліфорнійського університету США виявили, що на результат тестів IQ у чоловіків впливає рівень у них статевого гормону тестостерону.

Щоб це довести – провели експеримент

  • 243 добровольця з однаковим рівнем знань і гормональним балансом розділили на дві групи. У першій чоловіки приймали препарати для збільшення в організмі тестостерону, у другій – плацебо (звісно, учасники експерименту не знали, в якій саме вони групі перебувають).
  • Через два тижні чоловіків знову протестували на рівень IQ. І з'ясувалося, що майже не справлялися із завданнями на логіку і математику ті, хто приймав тестостерон. Інші ж, котрі приймали плацебо, складали тести на відмінно – як і раніше.

Варто знати Запах і зовнішність: як жінки впізнають чоловіків із "хорошими генами"

Висновки вчених

  • Високий рівень тестостерону призводить до того, що чоловіки набувають схильності приймати швидкі й необдумані рішення.
  • Надмірний рівень гормону також майже блокує у людини здатність бачити причинно-наслідкові зв'язки.

До чого тут запах

  • Учені з Університету Чикаго ще у 2009 на грунті гормональних досліджень встановили, що підвищений рівень тестостерону у чоловіків збільшує і кількість виділених феромонів.
  • Серед іншого й через піт, що дуже сильно впливає на запах тіла. Так і виходить, що у чоловіків із низьким IQ здебільшого формується запах "справжнього мачо".