Перед тим, як обміняти гантелі на всілякі смаколики, а пізніше – пампухи, уважно подивися на ці типові помилки у фітнесі, які приходять зі святковим сезоном. Експерт дав поради, як уникнути цих помилок і не випустити з уваги свої фітнес-цілі під час святкувань.

Варте уваги Легкість у бокалі: рецепт пряного та цитрусового коктейлю для яскравих вихідних

Українці святкують від Романа до Йордана. Але це ж не означає, що слід усі ці дні байдикувати і лиш наїдати собі боки. Гайда разом розбиратися з помилками та як їх усувати.

Помилка №1: Робити "коротку перерву" у тренуваннях

Диявол на твоєму плечі може безневинно підказати, що кілька вихідних днів у спортзалі не матимуть великого значення для твоєї фізичної форми. Але правда полягає в тому, що ці "короткі перерви" можуть швидко перетворитися на тривалі канікули у фітнесі, що ускладнює відновлення.

За словами Гаутамана Рамеша, фітнес-експерта cult.fit, установка призупинити свою фітнес-подорож до закінчення свят є вагомою причиною відхилення від здорового способу життя.

Замість цього, подумай про те, щоб включити швидкі та ефективні тренування у свій щільний графік, і хто знає, можливо, у тебе буде більш здоровий та енергійний святковий сезон.

Пройдіть 10 тисяч кроків або зробіть швидке домашнє тренування протягом 15 – 20 хвилин,
– радить Рамеш.

За його словами, також допомагає планування тренувань – виділи час у своєму календарі і переконайся, що ти його дотримуєшся.


Краще робити коротші тренування, ніж паузи між ними / Фото freepik

Помилка №2: Потонути в насолодах

Це класична помилка – потурати собі без жодного натяку на провину. Але чи справді ця додаткова порція смаколиків варта крові, поту і сліз, які ти витратив на досягнення своїх тренувальних цілей протягом останніх кількох місяців? Хоча це абсолютно нормально – насолоджуватися улюбленими ласощами, важливо знати міру.

Практикуйте контроль порцій, утримуйтеся від других порцій і подумайте про швидкий салат або протеїновий коктейль перед святковою трапезою або вечіркою,
– каже Рамеш, додаючи, що ці стратегії допоможуть досягти здорового балансу.

Помилка №3: Перебір зі спиртним

Надмірне вживання алкоголю може зірвати твою фітнес-подорож, зневоднити організм і призвести до втрати самоконтролю, коли справа доходить до святкових частувань. Якщо ти не можеш повністю відмовитися від алкоголю, постарайся обмежити його вживання до 1 – 2 коктейлів. До прикладу, рекомендуємо приготувати Nemiroff Negroski.

Не змішуйте їх з іншими калорійними напоями і намагайтеся не пити на порожній шлунок,
– каже Рамеш.


Обмежуй себе 1 – 2 коктейлем / Фото senivpetro

Помилка №4: Жертвувати своїм сном

У розпал святкувань дуже легко порушити свій графік сну. Багато хто з нас йде на компроміс з годинами відпочинку, думаючи, що зможе надолужити це пізніше. Але сон, друже, це не вимикач, який можна ввімкнути і вимкнути. Жертвування цими важливими годинами може завдати шкоди твоєму загальному самопочуттю.

Це призводить до втоми, порушує метаболізм і підвищує ймовірність того, що ти потягнешся за додатковою порцією солодощів, щоб не заснути. За словами Рамеша, у святкові дні варто спробувати прокидатися раніше, щоб вирівняти свій цикл сну.

Power Naps – це також чудовий спосіб надолужити втрачений сон. Швидкий 30-хвилинний сон може мати велике значення,
– додає він.

Читай також Переваги бігу на короткі дистанції, які змусять тебе ним зайнятися

Постарайся зробити все для того, щоб твоя тренувальна рутина не зазнала змін. Важливо продовжувати надалі тренуватися, навіть коли святкова лихоманка починає брати гору.