Але не якусь середньостатистичну, які часто зустрічаються в центрах галактик – а дуже голодну. Про це 19 лютого розповіли також у науковому журналі Nature Astronomy.

Дивися також Твій найулюбленіший персонаж "Дюни" може розповісти, який коктейль припаде до душі

Чорна діра поглинає наше Сонце за один день

Ні, звісно, саме Сонцю нічого не загрожує (у найближчі кілька мільярдів років). Мовиться про те, що в серці J0529-4351 щодня зникає газу та пилу у вагу нашого Сонця.

Причім відбувається це вже давно і зараз маса тієї чорної діри становить 17 мільярдів Сонць. І росте настільки швидко, наскільки це тільки можливо – тобто досягає максимальної кількості матеріалу, що спроможна накопичити всередині в себе.

Дуже голодна чорна діра і суперяскравий квазар: дивись відео ESO

А як такі надмасивні чорні діри утворюються

  • Насправді вченим мало що є відповісти на це питання. Чорна діра живе в центрі гігантської маси матеріалу, який обертається навколо неї. У цьому місиві відбуваються процеси інтенсивного тертя, що разом із гравітацією змушують все нагріватися до трильйонів градусів. Саме це спричиняє яскраві спалахи в усьому спектрі світла, які вловлюють та вивчають земні вчені.
  • Щоб визначити властивості чорної діри, науковці розбирають світловий спектр на дрібниці, які можуть розповісти більше, ніж ми вже знаємо. Скажімо, австралійські астрономи підрахували, що чорна діра у J0529-4351 зростає зі швидкістю у 370 мас Сонця на рік.
  • Це дуже близько до межі Еддінгтона — так називають максимальну стабільну швидкість, з якою може харчуватися чорна діра. Що й дозволяє їй здобути статус найненажерливішої. А сам квазар J0529-4351 вчені назвали найяскравіших з усіх, досі знайдених, його спалахи потужніші за сонячні у 500 трильйонів разів.