З огляду на це, професор Гарвардського університету Артур Брукс поставив собі за мету побудувати "низовий рух ентузіастів щастя". Він поділився секретами того, як бути щасливим на роботі. Адже, як він сказав в інтерв'ю Harvard Business Review, "якщо ви нещасливі на роботі, ви, ймовірно, нещасливі й у житті".
Варте уваги Кава зранку і кава ввечері: як і чому напої на її основі заполонили весь світ
Тема щастя на роботі та факторів, які дають людині максимальне задоволення від роботи, займає значну частину майбутньої книги Брукса "Побудуй життя, яке ти хочеш: мистецтво і наука бути щасливішим", яку він написав у співавторстві з Опрою Вінфрі. Дивно, але це не обов'язково означає знайти роботу своєї мрії.
Щоб бути щасливим на роботі, вам не обов'язково мати захоплюючу роботу, яка є вершиною ваших освітніх досягнень або найпрестижнішим застосуванням вашого "потенціалу", і вам не обов'язково заробляти багато грошей. Важливо не стільки "що" в роботі, скільки "хто" і "чому",
– каже Брукс.
Як він розповідає студентам Гарвардської бізнес-школи, ключовими знаменниками задоволеності роботою є люди, цінності та відчуття досягнення. Нижче ми спробуємо пояснити його думку.
Як бути щасливим на роботі
Мати роботу своєї мрії – це добре, але це залишає місце для розчарування і фрустрації, якщо ти не можеш її отримати. У зв'язку з цим Брукс наголошує на необхідності бути гнучким у пошуку роботи – такої, яка приноситиме відчуття досягнення. Це, своєю чергою, мотивуватиме тебе поставити перед собою довгострокові цілі, які не включають підвищення зарплати.
Якщо ж гроші є твоєю єдиною кар'єрною метою, то вони не гарантують щастя на роботі, оскільки приносять лише тимчасове задоволення. Для повного задоволення від роботи, а отже, і щастя на роботі, розумно переслідувати дві основні цілі.
1. Заслужений успіх
Перша мета, на думку Брукса, – це заслужений успіх. Прагнення до заслуженого успіху забезпечить відчуття досягнення і професійної ефективності, що, своєю чергою, зміцнить твою віру в те, що ти добре робиш свою справу, і ти будеш схильний продовжувати її робити. Роботодавці також відіграють важливу роль у цьому. Якщо тобі пощастило мати хорошого керівника, який виступає в ролі наставника, дає чіткі вказівки та зворотний зв'язок і заохочує тебе розвивати нові навички, ти, швидше за все, будеш щасливим на роботі.
Важливо мати на роботі хорошого наставника / Фото freepik
2. Служіння іншим
Ще одна мета, яку варто переслідувати, – служити іншим. Знайди собі роботу, яка може допомогти покращити світ. Брукс підкреслює, що це не означає, що ти повинен займатися благодійністю. Тобі не обов'язково працювати в якійсь соціальній службі, щоб відчувати себе щасливим на роботі. Навпаки, каже він, ти можеш знайти себе корисним і віддавати іншим майже на будь-якій роботі. Прикладом, який він наводить в "Атлантиці", є історія одного з його студентів, який покинув навчання в Гарварді, щоб стати офіціантом у Барселоні, тому що його клієнти були "всі важливі та рівні".
Читай також Скористайся цією хитрістю мільйонерів, щоб заощаджувати тисячі гривень