Річ у тім, що до 1992 року зимові та літні Ігри проводили в один рік. І тільки потім вирішили розвести, щоб між олімпійськими змаганнями загалом не було такої великої паузи.

Також цікаво Лімітований дизайн: не тільки особливий вигляд, а й тема для розмови

Наступні після 1992 зимові Ігри провели у 1994. А літні Ігри – у 1996. Відтоді між Олімпіадами загалом минали тільки 2 роки, а пауза між літніми, як і між зимовими, залишається сталою – 4 роки.

Але ж як загалом з'явилися зимові Олімпіади та коли саме

Зимові Олімпіади сучасності з'явилися пізніше, ніж літні – у 1924 (перші літні провели у 1896). Але передвісники їхні були й раніше.

  • Зокрема, у 1901 році першим міжнародним багатоспортивним зимовим заходом стали Північні ігри у Швеції (започатковані Віктором Густавом Блеком).
  • Їх проводили раз у кілька років, і вважається, що саме вони з часом перетворилися на зимові Олімпійські ігри.
  • Хоча спершу їх і назвали менш яскраво – Тиждень зимових видів спорту, і проводили тільки як супровід до літніх Олімпіад.

До слова, той самий Блек активно просував ідею зимових Ігор у Міжнародному олімпійському комітеті. І, як бачимо, просунув.


Раніше лижники стрибали з трампліна ось так / Фото МОК

Ще кілька цікавих фактів про Олімпіади:

  • Після 1936 і до 1948 року Ігри не проводили через Другу світову війну.
  • Нагороди на Іграх отримують не тільки перші троє кращих. Троє здобувають медалі, а от почесні дипломи МОК – перші вісім.
  • Олімпійський девіз Citius, Altius, Fortius ("Швидше, вище, сильніше"), кажуть, народився з проповіді священника, колись почутої батьком сучасних Ігор П’єром де Кубертеном.
  • Зимові Олімпійські ігри 1972 року в Саппоро, Японія, стали першими, які проводили за межами Європи або Північної Америки.