Є дуже прості речі, які ми можемо зробити, щоб трохи підняти самооцінку або спробувати бути більш впевненим. І хоч рекомендують звертатися за професійною допомогою, усе можна взяти у свої руки. Тож гайда разом з Men 24 ставати кращою версією себе вчорашнього.

Варте уваги Український прапор замайорить на Місяці: деталі місії Spacebit за підтримки Nemiroff у 2022 році

Як підвищити самооцінку

Виконуй вправи

Кілька досліджень показують, що фізична активність може грати важливу роль у нашому сприйнятті себе. Одне з них опубліковане в журналі Neuropsychiatric Disease and Treatment. У ньому аналізували групу людей і виявили, що фізична активність має прямий і непрямий вплив на самооцінку.

Перший стосується того факту, що простий акт фізичної активності може підвищити самооцінку (він також ефективний у боротьбі зі стресом і депресією). Другий – побічний – стосується інших факторів, наприклад, індексу маси тіла.

Тренування позитивно впливають на самооцінку
Фізична активність позитивно впливає на самооцінку / Фото Unsplash

Носи хороший аромат

Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі косметичної науки, показало: чоловіки, які носили парфуми, демонстрували вищу самооцінку. Це, своєю чергою, впливало на інших людей. Вдалося виявити вплив парфумів під час аналізу групи чоловіків, які використовували аромати і жінок, які оцінювали їх за допомогою відео.

Хоча інші вважають, що одяг має такий же ефект, немає жодних доказів того, що він покращує самооцінку. Але якщо певний одяг змушує тебе почуватися краще, то це однозначно працює.

За допомогою парфумів можна підвищити самооцінку
Вибери парфум, який підкреслить твій характер / Фото Unsplash

Використовуй мотиваційні фрази

Декому це може здатися трохи банальним або неефективним способом досягнення цієї мети. Але правда в тому, що мотиваційні фрази показали свою ефективність на людях.

Дослідження, опубліковане в Frontiers in Psychology, проведене на людях з хронічними захворюваннями показало: мотиваційні фрази дійсно можуть впливати на підвищення самооцінки пацієнтів, тим самим покращуючи їхній настрій.

Ти можеш самостійно написати фрази та розвісити їх, наприклад, біля робочого місця. Усе це щодня бадьоритиме тебе та надихатиме на нові звершення.

Позитивно на самооцінку впливають мотиваційні фрази
Мотиваційні фрази дозволяють тримати самооцінку в тонусі / Фото Unsplash

Це цікаво Як виглядати значно молодшим усього за 10 хвилин: простий метод

Ці три прості методи, які, хоча і не можуть повністю гарантувати тобі підвищення самооцінки день у день, вони можуть допомогти тобі стати кращим. Візьми їх на озброєння. Гарантуємо, що з часом ти побачиш результати, які тебе однозначно потішать!