Хоча універсального рецепта успіху не існує, є кілька цінних порад про те, як розвивати стосунки чи навіть змінювати ситуацію, коли тобі 20 років. Ось 6 порад щодо стосунків, які кожен із нас хотів би отримати у цьому віці.

Варте уваги Зробить вечір ще яскравішим: рецепт цікавого коктейлю Round 1

1. Любов до себе понад усе

Ти не можеш повністю претендувати на когось або любити когось, поки не закохаєшся у себе на 100%. Примхи та недоліки, і все разом. Перш ніж ти зможеш повністю полюбити і зрозуміти когось іншого, ти повинен полюбити і зрозуміти себе.

Отже, знайди час, щоб дослідити власні інтереси, пристрасті та цінності. Прийми свої сильні та слабкі сторони. Самопізнання – це подорож, яка триває все життя, але чим більше ти пізнаєш себе, тим краще ти будеш готовий знайти сумісного партнера, який відповідає твоїм цінностям і цілям.

2. Ефективне спілкування має вирішальне значення

Здорові стосунки будуються на відкритому та чесному спілкуванні. Навчися висловлювати свої думки та почуття відкрито, але з повагою. Ти також повинен активно слухати свого партнера і намагатися зрозуміти його точку зору.

Уникай стримування емоцій або вдавання до пасивно-агресивної поведінки. Ефективне спілкування – наріжний камінь вирішення конфліктів і зміцнення близькості у твоїх стосунках.

3. Важливо встановити межі

Незалежно від того, наскільки ви любите і обожнюєте один одного, важливо встановити межі навіть між вами двома. Отже, встановіть чіткі межі на ранньому етапі, включаючи межі емоційного, фізичного та особистого простору.

Обмеження допомагають зберегти твою індивідуальність у партнерстві та гарантують, що обидва партнери почуваються в безпеці та повазі. Будь готовим спілкуватися та обговорювати межі, коли ваші стосунки розвиватимуться. Зверни увагу, наявність окремих кімнат, коли ви живете разом, не є ознакою розриву стосунків, а лише безпечним місцем для кожного з вас.


Важливо, щоб у кожного були особисті межі / Фото Milan Popovic

4. Не віддавай і не бери

Легко сказати, що стосунки не 50 на 50, а скоріше коливаються між двома партнерами. Іноді один віддає свої 80%, а іноді інший. Але коли ти весь час віддаєш ці 80% стосункам і відчуваєш, що твоїй партнерці бракує здатності інвестувати більше у стосунки, настав час поговорити.

5. ​Сумісність проти хімії

Хоча ваша хімія може бути надихаючою (сексуальною чи романтичною), вона не завжди є надійним показником довгострокової сумісності. Як говорить стара приказка, світлий колір не може бути основою ваших стосунків. Отже, дивися не лише на фізичний потяг і закоханість.

Розглянемо спільні цінності, життєві цілі, майбутні прагнення та здатність до ефективного спілкування. Глибокий емоційний зв'язок і сумісність необхідні для тривалих повноцінних стосунків.

6. Вчися на минулих стосунках

Кожні стосунки, успішні чи ні, дають цінні уроки. Знайди час, щоб поміркувати про минулі стосунки, щоб визначити закономірності та зрозуміти, чого ти хочеш і чого потребуєш від партнерки.

Визначення проблем, ускладнень і тригерів у твоїх попередніх стосунках може допомогти тобі краще орієнтуватися в нинішніх. Подібним чином, хороші моменти теж можна повторити, щоб зберегти коефіцієнт щастя недоторканим. Але пам'ятай, що не варто переносити емоційний багаж з минулого в нові стосунки.

Читай також У цих знаків Зодіаку завжди виникають проблеми у стосунках

Нехай ці поради допоможуть тобі побудувати щасливі та гармонійні стосунки. Якщо з цим виникатимуть труднощі – не соромся звертатися по допомогу терапевта.