Хоча розбіжності є нормальним явищем у будь-яких стосунках, не слід забувати, що робити це потрібно з повагою та гідністю. І хоча після сварки ми можемо відчувати себе емоційно виснаженими та роз'єднаними, відновлення почуття нормальності після суперечки є важливим для підтримки здорових стосунків. Пропонуємо п'ять ефективних порад, які допоможуть тобі оговтатися і відновити відчуття рівноваги після суперечки.

Варте уваги Коктейлі з собою та вибір преміальності: якою буде барна культура у 2024 році

1. Зроби перепочинок

Після палкої суперечки емоції часто зашкалюють, що заважає мислити раціонально. Зробити крок назад і дати собі та іншій людині трохи простору може бути неймовірно корисно. Ця перерва дає можливість обом сторонам охолонути, зібратися з думками та підійти до ситуації з чіткішою перспективою.

У цей час займися чимось, що допоможе тобі розслабитися і відпочити: прогуляйся, попрактикуй вправи на глибоке дихання або займися хобі. Даючи собі такий простір для дихання, ти з більшою ймовірністю підійдеш до розв'язання проблеми зі спокійнішою поведінкою.


Варто дати один одному паузу та охолонути / Фото freepik

2. Поміркуй над аргументами

Після перерви поміркуй над аргументом і своїми почуттями, пов'язаними з ним. Подумай про власну роль у суперечці та спробуй зрозуміти точки зору інших учасників. Роздуми над першопричинами суперечки можуть дати цінну інформацію про сфери, які можуть потребувати вирішення, і допомогти запобігти подібним конфліктам у майбутньому.

Ведення щоденника може бути корисним інструментом для цього процесу роздумів. Записуючи свої думки та емоції, ти можеш вільно висловлюватись, що допоможе тобі краще зрозуміти свої почуття та фактори, які сприяли виникненню розбіжностей.

3. Спілкуйся відкрито і чесно

Ефективна комунікація – це ключ до розв'язання конфліктів і відновлення нормальних стосунків. Після того, як обидві сторони встигли охолонути і поміркувати, розпочни спокійну і чесну розмову. Уникай звинувачувальних висловлювань, натомість зосередься на використанні "Я", щоб висловити свої почуття та занепокоєння, не звинувачуючи інших.

Активно вислухай точку зору іншої людини і підтвердь її почуття. Такий відкритий діалог сприяє взаєморозумінню і допомагає закласти основу для розв'язання проблеми. Пам'ятай, що мета – не перемогти в суперечці, а знайти спільну мову і зміцнити стосунки.

4. Проси вибачення та пробачай

Якщо ти визнаєш, що твої дії або слова сприяли виникненню суперечки, щирі вибачення можуть мати велике значення. Визнай свою участь у суперечці, вислови каяття та окресли кроки, які ти плануєш зробити, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому. Відповідальність за свої дії демонструє зрілість і щире прагнення розв'язати проблему.

Так само будь готовим прийняти вибачення від інших учасників суперечки. Тримання образи може перешкоджати процесу зцілення та увічнити негативні емоції. Прощення не означає прийняття поведінки, але воно дозволяє обом сторонам конструктивно рухатися вперед.


Попроси у неї вибачення / Фото freepik

5. Знайди шляхи розв'язання проблеми та вчися на власному досвіді

Щоб запобігти повторенню конфліктів, спільно працюйте над пошуком і реалізацією рішень. Обговоріть реальні кроки, які можна зробити для усунення першопричин суперечки та запровадження здорових практик спілкування. Вивчення досвіду та використання його як можливості для особистого зростання та розвитку стосунків має вирішальне значення.

Подумай про те, щоб звернутися до посередника або консультанта, якщо розбіжності не припиняються або якщо є глибинні проблеми, які потребують професійної допомоги. Іноді об'єктивна третя сторона може надати цінну інформацію та допомогти у розв'язанні проблем у стосунках, особливо з партнером.

Читай також Як розпалити іскру у стосунках: 5 перевірених способів

Скористайся цими порадами наступного разу, коли ви будете сваритися. І не забувай, що у конфлікті немає переможців. Ваша ціль – усунути конфлікт і непорозуміння, яке виникло між вами.