У таких позиціях людина – свідомо чи несвідомо – намагається показати свою перевагу. Але можна зробити навпаки – використати сильні позиції, аби сформувати в собі сильну особистість.
Це цікаво Що роблять успішні люди перед сном: 10 важливих звичок
Що таке сильні позиції та навіщо вони потрібні
Соціальна психологиня з Гарварду Емі Кадді у своїх книгах розповідає, як можна у простий спосіб стати сміливішим та мужнішим. До прикладу вона взяла поведінку тварин, адже люди він них у невербальному спілкуванні не так і далеко пішли.
- Кадді пише: якщо в групі приматів хтось запланував захопити лідерство, то за кілька днів до "перевороту" він починає поводитися як чинний лідер – копіюючи його рухи.
- Це відбивається і на гормональному балансі: у такої тварини зростає рівень тестостерону, а от кортизолу (гормон стресу) – зменшується
Емі Кадді спільно з Даною Карней з Каліфорнійського університету зробили експеримент: людей з тестової групи просили ставати в певні пози – сильні або слабкі – на кілька хвилин.
У невербальному спілкуванні люди від тварин недалеко відійшли / Фото pinterest
При цьому перед цим та після цього брали зразок слини. Аналіз її показав таке:
- У людей, які стояли у сильних позах рівень тестостерону зріс на 20%. А в людей, які стояли у слабких позах – впав на 10%.
- Так само й з кортизолом – у "суперменів" його стало менше на 25%, у решти ж стало більше на 15%.
Сильні пози – які вони? / Колаж 24 каналу
Сильні пози, які впливають на гормональний баланс
- Стати рівно, ноги – на ширині плечей, руки – в боки, підборіддя – підняте. Уяви себе супергероєм, який гордо оглядає місто під своїм захистом. Практикувати цю позу можна будь-де – бодай у ліфті, поки їдеш до свого офісу
- Сісти, відкинутися трохи назад, руки закинути за голову, ноги – або на землі, або на столі. Можна підкинути руки вгору у переможному жесті, але не конче – зрозуміло, що в такий позі довго не висидиш.
- Стати рівно, розставити ноги, сперти руки на стіл. Це рішуча позиція, яка до чого зобов'язує. Тільки май на увазі, що розмовляти у такі позі з начальством не варто – можуть, м'яко кажучи, не так зрозуміти.
- Сісти, розставити ноги, руку покласти на спинку сусіднього крісла – владно обійняти його. Так ти показуєш, чия (твоя) тут думка вкрай важлива. Хороша поза для нарад, де всі спілкуються нарівні, але хтось (ти) трішки "рівніший".
Просто корисно 8 простих вправ, за допомогою яких можна прокинутися за лічені хвилини