На жаль, немає магічної поради, яка б допомогла тобі раз і назавжди стати впевненим у собі. Тож не вір усіляким шарлатанам, які переконують, що цього можна досягнути завдяки якимось курсам або тренінгам. Прокачування впевненості – процес постійний, тож тобі буде потрібно докласти чимало зусиль.

Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Як стати впевненим у собі

Експерт з терапії Роберт Тайббі поділився ефективними кроками, які кожен повинен зробити, щоб набути впевненості. Зауважимо, що це не раптові зміни, за допомогою яких ти побачиш миттєвий результат. Це радше тривалий і, можливо, непростий процес. Усе залежить від кожного з нас. Комусь він дасться легко, а комусь доведеться буквально переступати через себе.

Передовсім тобі потрібно буде скласти план. Як можна не втратити впевненість, коли щось робиш, якщо ти не знаєш, як це робити з самого початку. Якщо у тебе є ціль – професійна чи особиста – склади план і чітко дотримуйся його крок за кроком. Це дозволить тобі досягнути її.

Звичайно ж, ти ніколи не повинен забувати про підтримку. Твої друзі та рідні бачать тебе інакше, ніж ти сам. І це чудово допомагає. Особливо для того, щоб позбутися внутрішньої критики, яка може з'являтися час від часу, і над якою потрібно працювати. Але тут потрібно розуміти, що ми наголошуємо саме на підтримці. Репліки від токсичних рідних і друзів не надто позитивно впливають на кінцевий результат.


Не забувай заручатися підтримкою рідних і друзів / Фото Matheus Ferrero​

Варте уваги Як у нинішніх умовах вберегти стосунки на відстані: психолог дав кілька порад для кожного

Ти повинен робити невеликі кроки. Легко втратити впевненість, намагаючись зробити більше, ніж ти можеш насправді. Хіба не краще підійматися крок за кроком, ніж відразу долати по три сходинки? Те ж стосується будь-якої мети, яку ти намагаєшся досягнути. Якщо ти бачиш, що потроху долаєш малі цілі, то це додає тобі впевненості.

Ще один важливий момент стосується шляху, а не цілі. Буває так, що ти не досягнеш всього, що задумав. Але це не означає, що ти повинен втрачати впевненість. Саме з цієї причини слід робити акцент саме на шляху до досягнення мети.

Запам'ятай, що результат не завжди відповідає очікуванням. І це абсолютно нормально. Але тобі ж ніхто не забороняє спробувати ще раз. Особливо тоді, коли ти вже прокачав свою впевненість та знаєш, що може стати на заваді досягнення успіху.