Утім, як з'ясувалося, є низка чинників, які можуть завдати клопоту твоїй ротовій порожнині. І пов'язані вони з тренуваннями. Зосередимо на них увагу, а також розповімо, як цьому зарадити.

Читай також Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

Чому у спортсменів можуть бути проблеми з зубами

Як розповів фітнес-тренер, причин появи захворювань зубів серед спортсменів може бути кілька. Серед них: спортивне харчування, а також дихання під час виконання вправ.

1. Солодке спортивне харчування. Одна з поширених причин – споживання спортивного харчування або інших джерел швидких вуглеводів. Експерт наголошує на тому, що за допомогою цього ти не лише поповнюєш глікоген у м'язах. Таким чином ти ще й впливаєш на свої зуби.

У чому причина? Споживання цукрів посилює ріст бактерій у ротовій порожнині. Змінюється кислотність, що може впливати на зубну емаль.

2. Тяжке дихання через рот. Внаслідок нього ти спостерігатимеш сухість у роті. Оскільки у ротовій порожнині буде недостатньо слини, то й не відбуватиметься природний процес очищення зубів. Він можливий завдяки слині, яка має бактерицидну дію.

3. Надто холодна вода. Звичайно ж, під час тренування тобі стає надзвичайно спекотно. І в таких випадках особливо сильно хочеться випити чогось холодного. По-перше, це погіршує травлення. По-друге, негативно впливає на зубну емаль.


Надто різке дихання може впливати на здоров'я зубів / Фото Alora Griffiths​

Це цікаво Чим більше, тим краще: експерти назвали важливий нюанс, який дозволить швидше наростити м'язи

Як зберегти зуби спортсмену

  1. Слід чистити зуби щіткою, а після цього проходитися зубною ниткою. Щонайменше двічі на день. Але не надто часто, щоб не нашкодити емалі.
  2. Навідуйся до стоматолога. Слід ходити на гігієну кожні пів року. Це дозволить виявляти та усувати проблеми з зубами на ранній стадії.
  3. Використовуй ополіскувач для рота. З його допомогою ти зможеш не лише ефективніше очищувати ротову порожнину, а й зберігати довше свіжий подих.
  4. Зменш споживання спортивних напоїв і солодощів. Натомість краще віддати перевагу продуктам, які не містять доданих цукрів. Це також позитивно вплине на результативність під час тренувань.
  5. Споліскуй рот водою. Якщо ти таки вирішив їсти солодощі, то слід виробити просту звичку. Споліскуй ротову порожнину водою. Це дозволить знизити виникнення карієсу.


Поповнюй водний баланс, але не надто холодною водою / Фото Anastase Maragos​

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Якщо ти виявив проблеми з зубами після того, як почав навідуватися до спортзалу, то не зволікай. Запишися на прийом до стоматолога. Експерт не лише огляне твою ротову порожнину, а й дасть кілька порад, які допоможуть зберігати зуби здоровими.