Як з'ясувалося, секрет успіху полягає саме у відпочинку. Якщо бути точнішими, то у часі, який ти витрачаєш на відновлення між підходами.

Читай також Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

Як правильно відпочивати

Якщо ти між підходами стояв, то цю звичку потрібно буде змінити. Як свідчать дані спостережень, краще сидіти або лежати. Практика показує, що такий відпочинок дозволяє досягати бажаних результатів під час тренувань.

Якщо ви пасивно відпочиваєте між вправами, які потребують великих зусиль, частота серцевих скорочень і дихання впадуть швидше, ніж якщо ви стоїте або ходите,
– наголошує Крістен Велетт.

Що це означає? Твоє тіло зможе відновлюватися краще та швидше. А отже, ти зможеш повністю набратися сил для наступного раунду.

Як зазначає Велетт, люди часто закінчують тренуватися, адже надто втомлюються ще до другого кола.


Багато людей нехтують відпочинком між підходами / Фото Anastase Maragos​

Зауважимо, що з думкою вчених погоджуються і фітнес-тренери. Вони зауважили певну закономірність, пов'язану з високоінтенсивними інтервальними тренуваннями. Останні стають все популярнішими. І саме під час їхнього виконання люди буквально позбавляються шансу достатньо відпочивати.

Відпочинок – одна з найбільш недооцінених тем у фітнесі,
– сказала Сабріна Джо.

Старша наукова співробітниця Американської ради з фізичних вправ також зауважила, що втому перед другим колом можна побороти. Для цього просто потрібно дати собі більше часу на відпочинок. Тож у тебе будуть шанси не зупинятися на досягнутому, а продовжувати працювати над побудовою тіла своєї мрії.

Спробуй і ти Потрібні лише бажання та фітнес-гумка: як накачати сталевий прес вдома за лічені хвилини

Скільки повинен тривати відпочинок

Сабріна Джо каже, що ти можеш відпочивати стільки, скільки тобі буде потрібно. Замість звичайних 30 – 90 секунд можеш дозволити собі паузу на 60 – 180 секунд. І це, переконана вона, значно краще вплине на нарощування м'язової маси.

Коли ви даєте своїм м'язам достатньо часу для відновлення та готуєте їх до того, що прийде, вони можуть використовувати всю потужність з кожним вашим повторенням. Це дасть вам максимальний результат,
– наголошує вона.


Якщо дати собі можливість відпочити, то на друге коло будуть сили / Фото Sam Moghadam Khamseh​

То що у висновку? Хочеш наростити м'язи – дозволь собі більше відпочивати. Як бачиш, якщо приділити відновленню більше часу, то і результатів можна буде досягнути значно кращих.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Ми закликаємо проконсультуватися зі своїм фітнес-тренером, щоб отримати максимум від тренувань. Він не лише допоможе підібрати правильний комплекс вправ, а й складе для тебе оптимальний раціон.