Зізнайся, тобі доводилося висмикувати волосся з носа, аж сльози наверталися на очі. Звісно, ми говоримо про набридливі волоски в носі, які пробиваються вперед і можуть бути дуже впертими. Але як насправді позбутися їх – і безболісно?

Варте уваги Незамінна класика для вечора з друзями: як приготувати Dirty Martini Vodka

Вистригти, підрівняти, вищипнути, зробити воскову епіляцію чи навіть спалити? Ножицями, тримером, пінцетом або воском? Ми пояснюємо, як видалити волосся в носі найефективніше і як пройти процедуру безболісно.

Чи варто видаляти волосся в носі?

В основному, з медичної точки зору, є одна вирішальна причина не видаляти волосся в носі. Тому що: волосся в носі не обов'язково красиве на вигляд, але воно необхідне. Воно є частиною імунної системи людини і вловлює будь-які чужорідні тіла. Це запобігає потраплянню бактерій, пилу і багато чого іншого в наш організм. Щойно ти повністю видалиш природний захисний щит, що утворився, можна заохочувати інфекції.

Особливої обережності слід дотримуватися при висмикуванні волосків у носі. А все тому, що це може спричинити крихітні ранки і підвищити ймовірність інфікування. Деякі лікарі навіть попереджають, що такі інфекції можуть бути небезпечними для життя, оскільки вени в носі мають прямий зв'язок з мозком.

Алергіки також більше страждають від впливу навколишнього середовища після повної депіляції. Отже, з медичної точки зору, позбавлятися від волосся в носі немає сенсу, і це, скоріше, шкідливо. Однак, з естетичної точки зору, густий кущ, який видно ззовні, може викликати занепокоєння. Тому варто дотримуватися цих порад.


Волосся в носі може дратувати та не подобатися / Фото user18526052

Як правильно видаляти волосся в носі

Якщо ти хочеш видалити волосся в носі, уникай вищипування пінцетом, епіляції воском або висмикування воском для носа. Щоб захистити імунну систему, лікарі не радять повністю видаляти волосся навколо слизової оболонки носа. Краще користуватися тримерами для видалення волосся в носі.

Видалення волосся в носі ножицями

Підстригаючи волосся в носі, ми радимо тобі бути обережним і не використовувати побутові ножиці або навіть манікюрні ножиці, які мають особливо гострі кінці. Підходити до роботи з таким домашнім засобом – це, безумовно, неправильний і дуже болісний спосіб. Краще придбай ножиці для носа або волосся на обличчі із закругленими кінцями, щоб уникнути будь-яких травм. Підстригаючи ножицями, пам'ятай про ці фактори:

  • Чи часто ти користуєшся ножицями? Якщо вони вже мають ознаки використання, іржавіють і тому ускладнюють підстригання, варто придбати нову пару.
  • Будь особливо обережним, коли вставляєш ножиці. Навіть модель з тупими кінцями може завдати шкоди, якщо ти будеш необережним.
  • Щоб мати змогу підстригти всіх порушників спокою, корисно злегка підштовхнути пальцем кінчик носа догори. Це дасть тобі набагато кращий огляд того, що відбувається.
  • Однак, підстригай тільки ті волоски, які дійсно стирчать з ніздрі. Решта волосків необхідні для функціонування імунної системи.


Будь акуратним, видаляючи волосся з носа / Фото freepik

Читай також Як раз і назавжди позбутися лупи на бороді

Якщо хочеш таки позбутися волосся у носі, то роби це максимально делікатно. В інакшому випадку не уникнути неприємностей і проблем зі здоров'ям. Воно тобі треба?