Сказати "Ні" всьому, що може отруювати наше життя. Колегам, які хочуть скинути на нас зайву роботу. Родичам, які постійно від нас щось вимагають.

Варте уваги Що про твій характер може розповісти улюблений коктейль: пройди тест і дізнайся

Як сказати "Ні" без слова "Ні"

Ми впевнені, що ти можеш придумати багато різних ситуацій, в яких ти хотів би відмовитися від чогось, але боявся вимовити літери Н-І і хтось розсердиться. Таке трапляється.

Найкраще було б мати можливість сказати коротке, але важливе слово без страху. Але оскільки для цього потрібен час і досвід, щоб відчувати себе досить комфортно і не перейматися думкою інших, є інша фраза, за допомогою якої можна висловити те ж саме, але не звучати так різко.

Вона аж ніяк не нова. Але коли нас притискають до стіни, ми можемо забути її, тому найкраще – повторювати її в голові щоразу, коли це можливо, щоб вона стала автоматичною реакцією, коли до тебе звертаються з проханням, яке суперечить нашому добробуту.

Відмовлятися нормально та потрібно
Відмовляти – нормально і не страшно / Фото cookie_studio

За словами експерта Діани Соломон, є кілька магічних слів, які дозволяють сказати "Ні", не вимовляючи самого слова "Ні", що в перекладі з англійської звучить як "Я б із задоволенням, але не можу".

З такою відповіддю ти збережеш свою люб'язність. Але водночас відстоїш свої особисті кордони. І це дозволить тобі не почуватися кепсько через відмову. У результаті – ти будеш щасливішим, а ще матимеш більше вільного часу.

Читай також 6 професійних навичок, які допоможуть тобі заробляти великі гроші у 2024 році

Водночас ми закликаємо допомагати іншим, коли можеш і хочеш, зустрічайся, коли можеш і відчуваєш бажання. Не завжди потрібно приймати все і не завжди потрібно відмовляти. Знайди баланс, який найкраще працює для тебе, і все. Потрібно лише почати пробувати.