Пам'ятай про те, що в кожного з нас є певний ресурс. І він ясно не нескінченний. Тож необхідно потурбуватися про відпустку. І мовиться не про 2 тижні бездумного валяння та витрачання останніх грошей.

Читай також Як ставити собі цілі так, щоб досягати успіху: поради від фахівців з Гарварду

Експерти Белль Лян і Тім Кляйн опрацювали кілька наукових досліджень. Після цього вони поділилися кількома порадами, які потрібно взяти на озброєння кожному. До твоєї уваги три ключі до успішно проведеної відпустки. Заряджайся разом з нами!

Як отримати максимум від відпустки

1. Дізнайся, який вид відпустки потрібний тобі

Як пояснюють психологи, час поза роботою допомагає тобі зарядитися енергією. Це й дозволить тобі повернутися до праці готовим до нових досягнень. Але для цього потрібно спочатку зрозуміти, який формат відпочинку тобі потрібний.


Важливо правильно вибрати формат відпустки / Фото Matt Sclarandis

  • Якщо виявляється, що кожен твій день одноманітний, нудний і виснажливий, то тобі слід шукати нових вражень та пригод. Але це не означає, що необхідно влаштовувати щось шалене. Іноді достатньо буде підкорити навіть не найвищу гору України, щоб отримати той заряд емоцій, які тобі необхідні.
  • Якщо ж твої дні хаотичні, то тобі потрібно провести час без жодних сюрпризів. Дозволь собі просто розслабитися та насолоджуватися часом, присвяченим собі.

2. Вибирай те, що тобі подобається

Ти добре проведеш час лише за умови, що вибереш те, що робить тебе щасливим. Це проста істина, яка гарантує ідеальний відпочинок. Вибери ті активності, які позитивно впливатимуть на твій настрій. Це дозволить тобі уникнути ситуацій, коли здаватиметься, що ти просто дурно витратив вільний час. І тут ми плавно переходимо у наступний пункт.


Важливо віддавати перевагу тому, що подобається тобі / Фото Eddy Billard

3. Використовуй кожен свій день

Якщо ти вже взяв відпустку на 3 дні, то проведи ці 72 години з користю для себе. Поясни колегам, що ти не будеш на зв'язку. А краще – залиш смартфон там, де ти до нього не матимеш доступу.

Пам'ятай, що відпустка створена для того, щоб ти відновився та відпочив. А цього неможливо досягнути, якщо ти не відключився на всі 100%. Якщо винести себе за дужки роботи, то ти зможеш отримати справжнє задоволення від відпочинку. А після цього повернешся на роботу сповненим не лише сил, а й бажання працювати.

Нагадуємо, що дозволити собі відпочивати – нормально. Пам'ятай, що ти принесеш значно більше користі державі, коли будеш у ресурсі. Тут ми рекомендуємо використовувати правило безпеки під час польотів: спочатку маску на себе, а потім на тих, хто поруч.