Порадами поділилася письменниця та фахівчиня з тайм-менеджменту Лора Вандеркам. Вона пояснила, як деякі дрібниці впливають на твоє життя. І як їх можна використати, щоб стати кращою версією себе вчорашнього.
Варте уваги Переосмислення популярних коктейлів: авторські модифікації Мохіто й Апероль Шприца
1. Заведи справжній будильник
Багато хлопців зараз використовують свої смартфони як будильники, але це може створювати кілька незручностей.
На початку, коли смартфон залишається у спальні, ти можеш легко застрягнути в інтернеті перед сном. Ну хто ж не хоче ще трошки покрутитись у світі онлайну?
Далі, багато телефонних будильників мають функцію відкладення, і дуже спокусливо натиснути її, щоб дати собі ще кілька хвилин сну. Але це веде до неприємностей. Ніщо не зламає твою волю так, як засинати знову і знову. Зрештою тобі все одно доведеться встати!
Постав собі у спальні фізичний будильник / Фото freepik
На кінець, коли ти нарешті підіймаєшся з ліжка і вимикаєш будильник, смартфон у твоїх руках, і легко втягнутись у перевірку електронної пошти та інших подібних речей. Хочеться ж вже відразу розпочати день з огляду соціальних мереж та повідомлень. Але насправді це можна зробити пізніше.
2. Чітко визнач час відбою
У тебе, чоловіче, ранковий режим запланований, а вечори – вільні? Знайома ситуація, коли на вечірньому горизонті немає обмежень, і ти можеш робити все що завгодно. Та от, регламентований час для сну ставить певні рамки на твій вечір, і це насправді допомагає тобі отримати достатній відпочинок.
Звісно, ти можеш лягти спати пізніше, адже ти доросла людина і можеш робити все, що завгодно. Але потім доведеться боротися з наслідками дефіциту сну, який виник через бажання глянути ще кілька серій "Чорного дзеркала" перед сном.
3. Веди журнал читання й тренувань
Коли я запитую людей, чому вони хотіли б віддавати більше часу, найпопулярніші відповіді — це фізичні вправи й читання. Адже виконується лише те, що вимірюється,
– каже експертка.
Тож для цих двох активностей вона рекомендує вести журнали. Вона сама занотовує результати свого бігу, а також веде щоденник прочитаних книг. За словами фахівчині, їй подобається, що "обидва списки стають довшими". Та й сам журнал читання змушує її замислитися над тим, яку книжку взяти наступною.
4. Складай список справ на завтра
Зазвичай чоловіки бувають більш уважними й мотивованими вранці. Так от, якщо ти розумієш, які завдання на сьогодні є найважливішими, то зможеш спрямувати свою енергію саме на їхнє виконання, а не гаяти час на незначні речі.
Склади собі список справ, які треба виконати завтра / Фото wayhomestudio
Створення списку справ на завтра — це чудовий спосіб завершити робочий день. Навіть якщо деякі завдання залишаться незробленими, ти все одно будеш знати, коли ти зможеш їх виконати. Це допоможе тобі розслабитися вночі і заснути з впевненістю, що завтра ти будеш контролювати ситуацію.
5. Використовуй календар для нагадувань
Є багато речей у житті, про які потрібно пам'ятати в несподівані моменти. Наприклад, ти помітив чудові тюльпани у сусіда у квітні, але, на жаль, вони потребують посадки ще восени. В жовтні це може бути далеко не очевидним. Тому, коли думаєш про це у квітні, краще записати нагадування у календар на жовтень.
День народження моєї дочки в жовтні, і нещодавно вона попросила дещо в подарунок. Я гадки не маю, чи буде їй подобатися ця іграшка потім, але зробила замітку в календарі за 10 днів до її дня народження. Напередодні свята я задумаюся про подарунок і вже матиму цю ідею, про яку я б ніколи сама не згадала,
– додала вона.
6. Кожен день налагоджуй один контакт
Щоденно підтримуйте зв'язок з однією людиною. Наприклад, відправ листа електронною поштою тій людині, з якою ти бажаєш відновити спілкування (колишньому колезі, старому другу) або встановити новий контакт (наприклад, з тим, хто написав цікаву статтю або з ким ти щойно познайомився).
Намагайся щодня налагоджувати бодай один контакт / Фото freepik
Один контакт на день – це цілком реально. Ти витратиш на це менш як 10 хвилин, а з часом ти зможеш створити потужну мережу знайомств і зв'язків, яка буде тобі корисною і значущою.
Читай також 7 корисних звичок, які допоможуть тобі досягти професійного успіху
Скористайся цими порадами. Деякі з них однозначно зроблять твоє життя кращим і продуктивнішим. Особливо перша!