На жаль, ніхто не може гарантувати тобі, що твої стосунки триватимуть вічність. Експерти за роки спостережень зуміли виявити кілька тривожних дзвіночків, які можуть передбачити їх завершення. На них ми й зосередимо нашу увагу.

Варте уваги Забули про нейтральність: чому зростає популярність преміум-алкоголю

Ці ознаки свідчать, що стосунки пора завершувати

1. Несумісність

У стосунках несумісність – це величезний слон у кімнаті. Ви можете намагатися ігнорувати це скільки завгодно довго, але рано чи пізно це стане нестерпним сценарієм, і ви можете попрощатися з усім посудом і склом у кімнаті. Можливо, щоб уникнути проблем краще визначити аспекти, в яких ви несумісні. Звичайно, справа не в різних уподобаннях в кіно, спорті, командах і так далі.

Проблема несумісності значно глибша. Це і релігійні переконання, і політичні погляди, і бажання (або його відсутність) одружитися та мати дітей. Це лише кілька прикладів несумісності пари, про які варто подумати. А все тому, що це питання, з якими ви рано чи пізно можете стикнутися. І тут важливо знайти взаємоприйнятний компроміс.

Важливо у парі знаходити компроміси
Важливо знаходити компроміси у парі / Фото Soroush Karimi

Наявність різних думок і бажань сама по собі не є чимось поганим, навіть навпаки. Часто саме завдяки відмінностям будуються сильні та щасливі пари. Однак у найважливіших питаннях факт несхожості може серйозно вплинути на вас. Якщо ти хочеш мати дітей, а твоя партнерка – ні, то це означатиме примус для одного або повну відмову для іншого.

  • Тож найкраще, що ви можете зробити, – обговорити усе, що для вас обох є надзвичайно важливим у стосунках. Це дозволить не зруйнувати все те, що ви побудували за весь час існування вашої пари.

2. Потреба у коханні

Хотілося б, звичайно ж, щоб усі стосунки будувалися на коханні. Але так буває не завжди. Якщо ж у вашій парі є це почуття, то тут дуже легко обдурити себе. Мовиться про випадки, коли ти закохуєшся у людину, яка абсолютно несумісна з тобою.

Варто розуміти, що потреби бути коханим недостатньо, щоб стосунки працювали. Особливо, коли мовиться про довгострокову перспективу. Ба більше, з часом почуття змінюються. А це означає, що на тебе очікує розчарування.

Нехтування несумісності може бути ознакою того, що ти дійсно потребуєш закоханості. Але страх залишитися самотнім не повинне бути причиною того, що ти продовжуєш перебувати у стосунках, які не роблять тебе до кінця щасливим.

  • Експерти рекомендують передовсім навчитися любити себе, цінувати свої потреби. Це дозволить тобі у майбутньому знайти ту людину, з якою вдасться побудувати щасливі та гармонійні стосунки.

3. Зради

Насправді зради – досить часта причина розриву. Це в теорії. На практиці ситуація завжди значно складніша. У психологів і сімейних терапевтів немає однозначної відповіді. Ясно одне, що зрада у стосунках визначає головну проблему. У деяких випадках пара може вирішити, як протистояти цьому та подолати це. В інших випадках, наприклад, коли це стає постійним або просто не вдається знайти згоду, завершення стосунків стає єдиним рішенням.

Зради часто стають причиною завершення стосунків
Зради можуть поставити хрест на стосунках / Фото Romina Ahmadpour

4. Нудьга та відсутність пристрасті

  • У тривалих стосунках у якийсь момент один або обидва партнери можуть відчувати нудьгу разом із втратою пристрасті.

Ці умови можуть бути запобіжними ознаками серйозної кризи у парі, хоч і не обов'язково. З фізіологічної точки зору стосунки можуть переживати періоди "спаду" з зовнішніх причин. Це можуть бути стрес на роботі, проблеми зі здоров'ям, внутрішні причини, сварки, відсутність лібідо тощо.

Це цікаво Що варто зробити кожній парі, щоб стосунки були щасливими

Усі ці тривожні дзвіночки не повинні змусити тебе вже й відразу припиняти стосунки. Варто спробувати обговорити проблеми, які турбують вашу пару. Цілком імовірно, ви зможете впоратися з ними усіма та знайти компроміси, які влаштують кожну сторону. Головне – не боятися говорити та бути відкритими.