Вчені з Університету Нотр-Дам в американському штаті Індіана провели велике дослідження щодо того, як згода чоловіка виконувати хатню роботу впливає на його кар'єру. І виявилося, що – погано.

Варто знати Татуювання, шоу байкерів і коктейлі на Nemiroff: у Києві пройде фестиваль Tattoo Collection

Науковці довели, що чоловікам шкідливо виконувати хатню роботу

Не будемо детально зупинятися на методології дослідження, адже найцікавіше у ньому – висновки. Вчені виявили, що геть усі одружені чоловіки, які відмовлялися вдома прибирати, прати тощо – мали більшу зарплату.

  • Чи працює ця формула у парах, які ще не перебувають у шлюбі – на жаль, поки що невідомо.

Зауважте, ніхто й не намагається пояснити цю ситуацію крізь призму сексизму: начебто ось як добре працює давня патріархальна модель шлюбу, яка жінці віддає роль домогосподарки, а чоловікові – здобувача.

  • Ні, просто чоловіки, які не займаються хатніми справами, мають більше часу і сил на роботу, а отже – мають більше шансів заробити більше (даруй вже за таку тавтологію).


Хатні справи – невже вони дійсно не для чоловіків? / Фото unsplash

Рідний дім і робота мрії: де знайти компроміс

З іншого боку, хатні справи теж треба робити – адже бардак вдома кар'єрі не допоможе. Ба навіть може зашкодити, якщо викликатиме відчуття дискомфорту.

  • Тож про те, хто, коли і як наводитиме вдома лад – треба зі своєю половинкою домовлятися. А якщо не вийде...

Що ж, ми не візьмемо на себе повноваження тут щось радити. А от дослідники з Індіани радять взяти на себе розв'язання цієї проблеми… Кому б ти думав? Роботодавцю!

  • Мовляв, вони мали б стимулювати своїх співробітників, забезпечуючи їм, наприклад, корпоративну пральню, кулінарію і покоївку.

Що ж, поняття "робота мрії" набуває все ширших меж ;)

Також цікаво Що таке ефект першої ночі: чому дуже важко заснути на новому ліжку