Життя на Землі знищують кожні 27 мільйонів років: руйнуємо міфи про космос

19 вересня 2021, 09:24
Читать новость на русском

Джерело:

Space.com

Страхітливе! Виявляється, життя на землі кожні 27 мільйонів років знищують комети з Хмари Оорта. І не випадкова – їх кидає в Землю таємна зірка.

Віриш? І правильно, що ні. Так звана теорія про Немезиду, як кажуть вчені, є звичайною статистичною вигадкою. Але знати про неї – цікаво.

Варто знати У Києві відбудеться BAROMETER Show 2021: тема цьогорічного заходу

Немезида регулярно знищує життя на Землі

Стара теорія про так звану Немезиду: мовляв, десь на краєчку Сонячної системи літає оця "зірка смерті", і своїми орбітальними рухами збурює комети в Хмарі Оорта (це зона замерзлого каміння в космосі).

  • І ось гравітація цієї зірки підступно жбурляє комети всередину Сонячної системи – ба навіть просто у Землю.

Ідея, власне, в тім, що саме ці пожбурені Немезидою комети й ставали причиною масових вимирань видів (наприклад, динозаврів) на нашій планеті – кожні 27 мільйонів років.


Ось вона яка – загадкова Немезида? / Фото unsplash

Це, звісно, міф. У 2011 році вчені дійшли висновку, що:

  • Така теорія малоймовірна, бо й удари відомих комет у записаній історії не відбувалися з якоюсь регулярністю.

А шаблон, використаний у містифікації, є статистичною вигадкою, спробою "дослідників" відшукати закономірності там, де їх немає.

Також цікаво NASA бреше, а Земля плоска: просто космічні дурниці, в які досі вірять

Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.