Звуки у космосі й повсюдна невагомість: спростовуємо міфи про космос, вигадані для кіно

28 серпня 2021, 09:14
Читать новость на русском

Джерело:

Listverse

Сценаристи могли б і переглянули якісь речі в інтернеті, перш ніж писати свої чернетки до майбутнього фільму. Бо іноді так виходить, що людей буквально обманюють.

На щастя, деякі міфи про космос, у які ми віримо тільки тому, що побачили їх у кіно, легко розвінчати. Нижче – яскраві приклади.

Варто знати Nemiroff Digestive Fest повертається: як отримати комплімент від бармена

Невагомість всюди

Якщо вірити фільмам, то може здатися, що – от, вибрався в космос, і зразу став невагомим. Мовляв, там же немає сили тяжіння.

  • Так от, насправді гравітація (сила тяжіння) є скрізь у космосі.

І невагомість людина найяскравіше відчуває якраз тоді, коли перебуваєте на орбіті великого об'єкта – а не просто в будь-якому місці у космосі.


Мило було б, але – неможливо / Фото deviantart

Звук у космосі

Пригадуєш, ми розповідали про вибухи в космосі? Так, вони у фільмах не тільки мають масштабний вигляд, а ще й ідуть у супроводі потужних звукових ефектів. Інакше хто ж буде той фільм дивитися?

  • Але насправді звук у космосі не чутно – це ж теж хвилі, і вони просто не можуть рухатися у вакуумі (нема молекул – нема від чого виникати вібраціям).

До слова, це геть не погано – в іншому випадку ми б постійно змушені були жити під звуки термоядерних вибухів, які відбуваються на Сонці.

  • І бонусний міф насамкінець: швидкість світла – це межа. А от і ні. Знаєш, що рухається швидше за світло? Сам Всесвіт! А він все ще розширюється... Як і наші про нього знання ;)
Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.

Також цікаво 7 міфів, у які ми вперто віримо попри відсутність будь-яких підстав