Не завжди розвиток дає нам тільки хороше. Сьогодні Men 24 розповідає про розваги, які сучасність у нас відібрала.

Зверни увагу Як зберігати мотивацію, працюючи вдома: поради для чоловіків

Споглядати естетику нічного неба

Колись дуже, дуже давно, не повіриш, у будь-якому місці у ясну погоду ти завжди міг побачити зоряне небо. І насолоджуватися ним сповна.

  • Прогрес позбавив нас цього задоволення – атмосфера забруднена не тільки викидами, які створюють смог (промислові, автомобільні, авіаційні), а й світлом від мільйона електричних приладів.

Щоб побачити зорі, ти вже маєш їхати далеко за місто. А чим більше місто, тим далі доведеться від нього їхати.


Зоряне небо – одна з втрачених насолод. Для мешканців мегаполісів – так точно / Фото pixabay

Неквапливо поїсти

Темп життя у мегаполісах диктує чимало жорстких правил. Серед них і чіткий розподіл часу. А на чому людина схильна економити час? Звісно, на "найменш важливому" – їжі.

  • Не знаємо, як із цим ситуація в Україні, але от у Британії люди у середньому витрачають на поїсти 19 хвилин на день!

А темп життя то зростає. Що ж далі? Чи дійде до того, що ми будемо закидати харчі до рота, як дрова до пічки?

Користуватися телефоном без остраху

Користування телефоном приносило задоволення тому, що він давав змогу поговорити з людьми.

  • З людьми важливими, потрібними, але які перебувають далеко. А ще ж і ті далекі, але важливі люди знали, що ти завжди на зв'язку.

А що тепер? Багато людей бояться своїх телефонів, адже часто дзвінок – це реклама або шахраї. Дзвінки почали дратувати. І люди надовго і всерйоз залипли у соцмережах. Тепер "поговорити" – це літери на клавіатурі…


Телефон – це для поговорити! Але люди вже про це забули… / Фото pixabay

Відчувати себе найкращим

Це біда. Колись, пам'ятаєш, діти показували новий малюнок чи іграшку друзям у дворі, і слухали захоплені відгуки. Або, навчившись залазити на стару липу, бігли додому, щоб похвалитися досягненням батькам чи брату.

  • Сучасність позбавила нас цього. Ти вивчив складну композицію на гітарі? Клас, ага. Але той хлопець із ТікТоку грає її краще. Що кажеш? Робота зібрав? Ого. Але у того японця з інстаграму робот крутіший.

І так у всьому. Знайти хобі стає все складніше. Адже ми постійно бачимо тих, хто це вже робить. Добре робить. Це викликає апатію, небажання й починати, бо досягти такого рівня – складно, а бути посереднім немає сенсу.

Відпочивати серед тиші

Фабрики, заводи, автомобілі, електроніка… Люди. Тиші хочеш? Світ забруднений шумом, від якого складно втекти.

  • А якщо й вдається, то ти раптом починаєш розуміти, що не задоволення отримуєш, а… Сумуєш. Відчуваєш нестачу того ж ненависного шуму. Бо твоє тіло і мозок вже роками як увійшли з ним у міцний резонанс.

Вчені, до слова, намагалися знайти цілковито тихі місця на планеті. Ну, ясна річ, марно.


Тиша. Десь вона є, не може не бути / Фото pinterest

Спати у природному біоритмі

Раніше люди не лише могли собі дозволити засинати й прокидатися за своїм біологічним годинником, а й спокійно це робили.

  • А тепер – хто лягає спати з заходом сонця? Хто прокидається з його сходом?

Сучасна людина живе за сценарієм, де є будильник зранку (а ранок тоді, коли час на роботу) і необхідність змусити себе заснути ввечері (а вечір тоді, коли вже нема сил триматися бадьорим).

Це цікаво Етикет в епоху коронавірусу: 6 нових правил ділового стилю, які ти мусиш знати

Не бачити новин

Інтернет дав нам доступ до інформації, і це круто. Але контенту з усього світу та в будь-який час доби стало стільки, що людина втрачає здатність його фільтрувати, а часто й сприймати.

  • Хіба не хочеться отримувати тільки позитивну інформацію, яка буде підіймати настрій? Що ж замість? А замість – новини.

А найкумедніше (зі знаком мінус), що абстрагуватися від цього потоку інформації не вийде – ти ж не хочеш випасти з трендів та життєдіяльності суспільства. Так що просто тримайся і таки фільтруй негатив. А Men 24 спробує цьому сприяти ;)